Już w najbliższy weekend inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich 2018/2019. Trener kadry narodowej polskich skoczków – Stefan Horngacher wraz z pozostałymi szkoleniowcami wytypowali dwunastoosobową ekipę, która stanie na starcie piątkowych kwalifikacji. Na skoczni im. Adama Małysza zobaczymy oczywiście całą „żelazną szóstkę”, która cały ubiegły sezon reprezentowała nasz kraj. Obok najbardziej utytuowanego, Mistrza Olimpijskiego z Pjongczang – Kamila Stocha, zobaczymy  również Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Macieja Kota, Jakuba Wolnego oraz Stefana Hulę.

Skład biało – czerwonych uzupełnią zawodnicy z kadry B, na czele z Tomaszem Pilchem, który w minionym sezonie prezentował wysoki poziom w zawodach Pucharu Kontynentalnego oraz zdobył pierwsze punkty Pucharu Świata. Oprócz Pilcha na starcie zobaczymy Przemysława Kantykę, Klemensa Murańkę, Pawła Wąska oraz Aleksandra Zniszczoła. W dwunastoosobowej ekipie zaprezentuje się znajdujący się obecnie poza kadrami – Andrzej Stękała, który wygrał bezpośrednią rywalizację z Bartoszem Czyżem, który prezentuje w ostatnim czasie niższą dyspozycję.

Pełną listę startową poznamy w piątek przed oficjalnymi treningami (godź. 16:00). Kwalifikacje zaplanowano na godzinę 18:00. W sobotę skoczkowie powalczą w konkursie drużynowym (godź. 16:00), natomiast w niedzielę podejdą do rywalizacji indywidualnej (godź 15:00).

Skład Polski na Puchar Świata w Wiśle:

– Kamil Stoch

– Piotr Żyła

– Maciej Kot

– Dawid Kubacki

– Stefan Hula

– Jakub Wolny

– Tomasz Pilch

– Przemysław Kantyka

– Klemens Murańka

– Aleksander Zniszczoł

– Paweł Wąsek

– Andrzej Stękała