Artur Waś zajął 11 miejsce w rywalizacji sprinterów podczas Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, który rozgrywany jest w japońskim Obihiro. Dobrze w grupie B spisali się również Artur Nogal, Piotr Michalski oraz Kaja Ziomek, zdobywając punkty Pucharu Świata.

Rywalizację mężczyzn w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata wygrał znakomity Norweg Håvard Holmefjord Lorentzen, który z czasem 34.73 pokonał o 0.04 sekundy reprezentanta Rosji Pavla Kulizhnikova. Trzeci Japończyk Tatsuya Shinhama stracił do zwycięzcy 014 sekundy. Jedyny startujący indywidualnie Polak w Dywizji A Artur Waś ukończył rywalizację na dobrej 11 pozycji z czasem 35.26. W słabszej grupie znakomicie spisał się Artur Nogal, zajmując z czasem 35.44 szóstą pozycję. Na 16 miejscu sklasyfikowano Piotra Michalskiego (35.94), natomiast najsłabiej spisał się 27 Sebastian Kłosiński (36.74).

Wśród Pań bardzo dobrze zaprezentowała się młodziutka Kaja Ziomek, która z czasem 39.29 zajęła 8 miejsce w Dywizji B. Zawody w Obihiro padły łupem znakomitej Japonki Nao Kodairy (37.50), która minimalnie pokonała znakomicie spisującą się podczas premierowej rywalizacji Austriaczkę Vanesse Herzog (37.62). Na najniższym stopniu podium stanęła kolejna z reprezentantek gospodarzy Maki Tsuji, ale jej czas 38.04 był znacznie słabszy od rywalek.