Polskie panczenistki uplasowały się na piątej pozycji w biegu drużynowym, rozgrywanym w ramach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. W Obihiro rywalizowali także mężczyźni, którzy w całkiem nowym składzie ukończyli rywalizację na 9 pozycji. Zwyciężyły Japonki oraz reprezentanci Rosji.

Japonki były bezkonkurencyjne i wyprzedziły swoje rywalki o ponad dwie sekundy. na drugiej pozycji finiszowały Amerykanki, natomiast na najniższym stopniu podium stanęły Rosjanki. Polki w składzie Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak oraz Karolina Bosiek pokonały w swojej parze Chinki i ostatecznie ukończyły rywalizację na piątej pozycji, ze stratą niespełna 10 sekund do zwyciężczyń. Trzeba także zaznaczyć, że najlepsze zmiany były prowadzone przez Karolinę Bosiek i pokazuje to, że nasza reprezentantka może być w bardzo dobrej formie.

Męska drużyna miała inny cel. Wystartowała w zupełnie eksperymentalnym składzie Adrian Wielgat, Marcin Bachanek oraz Patryk Wójcik. Dziewiąte miejsce trzeba zaliczyć na plus, ponieważ Polacy pokonali Białorusinów oraz Chińczyków. W naszej drużynie zabrakło Zbigniewa Bródki, który szykuje się do indywidualnych startów. Zwyciężyli Rosjanie, którzy po zaciętej rywalizacji pokonali Holendrów oraz Norwegów.