Zbigniew Bródka zajął 16, natomiast Sebastian Kłosiński ukończył zmagania na 18 miejscu w wyścigu na 1500 metrów, rozgrywnym w ramach Pucharu Świata, który odbywa się na torze w Obihiro.  Zwyciężył Rosjanin Denis Yuskov, wyprzedzając dwóch reprezentantów Holandii Kjelda Nuisa oraz Patricka Roesta.

Bródka z swoim biegu zmierzył się właśnie z trzecim w zawodach Roestem i przegrał wyraźnie uzyskując czas 1,48.022. Sebastian Kłosiński pobiegł słabiej i na mecie uzyskał rezultat 1,48.968. Zwycięzca Rosjanin Yuskov był zdecydowanie najszybszy i pokonał dystans 1500 metrów w czasie 1,44.550.

Punkty Pucharu Świata zdobył także Adrian Wielgat, zajmując w Dywizji B 16 miejsce z czasem 1,49.489. Najsłabszym z trójki Polaków na tym dystansie był Marcin Bachanek, kończąc rywalizację na 27 miejscu i uzyskując rezultat 1:52.334.