Dominik Bury zajął 5 miejsce w biegu na 10 kilometrów techniką dowolną w przedsezonowych zawodach, rozgrywanych w szwedzkiej Bruksvallarnie. W zawodach wystartowali również Maciej Staręga, Kamil Bury oraz Mateusz Haratyk, którzy zajęli dalsze pozycje.

Bieg wygrali reprezentanci gospodarzy Karl – Johan Westberg oraz Jens Burman, którzy zanotowali taki sam czas na mecie. Na najniższym stopniu podium stanął Japończyk Keishin Yoshida. Dominik do triumfatorów stracił 17,2 sekundy. Polak wystartował bardzo mocno, bo na pierwszym pomiarze czasu zajmował druga pozycję jednak z kolejnymi kilometrami tracił dystans do czołówki i nie udało mu się stanąć na podium. Zdobył jednak najwyższe w swojej karierze FIS – punkty na dystansach i pokazał, że może rywalizować jak równy z równym m.in. z mocnymi Szwedami. Tuz przed nim znalazł się siódmy zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang Szwed Daniel Rickardsson.

Pozostali biało – czerwoni nie zachwycili, ale pobiegli na równym poziomie finiszując w odstępie 17 sekund. Najlepszym z nich był brak Dominika Burego, Kamil (strata 1,16.2) zajmując 41 miejsce. Kilka oczek niżej uplasował się Maciej Staręga (1:28,1 straty i 47 miejsce), natomiast najsłabszym z polskich biegaczy narciarskich był 53 w piątkowym biegu Mateusz Haratyk.

W sobotę odbędzie się bieg na 15 kilometrów techniką dowolną. Polki rywalizować będą w fińskiej miejscowości Saariselka, gdzie rano staną na starcie zawodów sprinterskich, a dość nietypowo bo popołudniu w biegu na 5 kilometrów techniką dowolną.