Robert Johansson okazał się najlepszy w serii próbnej poprzedzającej dzisiejszy konkurs indywidualny. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła, a trzeci był Karl Geiger.

W serii próbnej Robert Johansson uzyskał najwyższą notę po skoku na odległość 134 m. Reprezentant Norwegii o 1,8 pkt wyprzedził drugiego Piotra Żyłę, który oddał skok na odległość 127,5 m. Na trzeciej pozycji uplasował się Karl Geiger (128,5 m). Tuż za nim znaleźli się dwaj Norwegowie – Anders Fannemel (125 m) oraz Johann Andre Forfang (130,5 m). Wszystko wskazuje na to, że Norwegowie będą chcieli zrehabilitować się za wczorajsze niepowodzenie i będą dziś mocni.

W czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden reprezentant Polski. Kamil Stoch poszybował 126 m. i zajął siódmą lokatę. Za Polakiem znaleźli się Kevin Bickner (127 m), Richard Freitag (126 m) oraz zamykający dziesiątkę Timi Zajc (126 m).

Pozostali Polacy spisali się nieco słabiej – Dawid Kubacki po skoku na odległość 120,5 m. zajął dwudziestą siódmą pozycję, Jakub Wolny (117 m) był trzydziesty trzeci, Stefan Hula (112 m) zajął trzydziestą piątą lokatę, natomiast Maciej Kot (117 m) uplasował się na czterdziestej drugiej pozycji.

Seria próbna została przeprowadzona z 9 i 8 platformy startowej. Początek konkursu indywidualnego o godzienie 15:00.