Po znakomitym występie Dominika Burego w piątkowych zmaganiach, żadnemu z polskich biegaczy nie udało się zdobyć wyższego miejsca na dystansie 15 kilometrów techniką klasyczną oraz w sprincie. Najlepiej zaprezentowali się Dominik Bury, a także Maciej Staręga, który uplasował się na dziewiątej pozycji w rywalizacji sprinterów.

Po piątej pozycji w piątkowym biegu na 10 kilometrów techniką dowolną, tym razem Dominik Bury nie zdołał wywalczyć miejsca w czołowej “10”. polski biegacz przybiegł na metę na 17 pozycji, ze stratą 2 minut i 46 sekund. biorąc pod uwagę długi dystans i klasę rywali na czele ze zwycięzcą Calle Halfvarssonem nie było najgorzej. Szwed zwyciężył z przewagą 39 sekund nad rodakiem Viktorem Thornem. Na trzeciej pozycji uplasował się także szwedzki biegacz Gustav Ericsson, ale jego strata wyniosła już ponad minutę. W biegu wystartował także Mateusz Haratyk, ale dobiegł na metę jako 58 zawodnik, ze stratą 4 minut i 26 sekund.

WYNIKI BIEGU NA 15 KILOMETRÓW TECHNIKĄ KLASYCZNĄ

Maciej Staręga miał okazję w niedzielę pościgać się z czołowymi sprinterami Szwedzkimi. Rywalizację zakończył na dziewiątej pozycji, odpadając w biegu półfinałowym. Kwalifikacje nasz najlepszy biegacz narciarski zakończył na siódmej lokacie, natomiast do ćwierćfinału nie awansował Kamil Bury, który był 33. W ćwierćfinale Polak zajął trzecią pozycję, jednak czas jaki uzyskał pozwolił mu awansować do najlepszej 12 rywalizacji. Niestety, w półfinale nie było już tak dobrze i ostatecznie Staręgę sklasyfikowano na dziewiątej pozycji. Zwyciężył Teodor Peterson, wyprzedzając Karl – Johana Westberga oraz Viktora Thorna.