Sezon zimowy rozpoczyna się na dobre także dla narciarzy amatorów. Ujemne temperatury w nocy pozwalają uruchomić armatki śnieżne i rozpoczynać przygotowanie stoków na białe szaleństwo. Taka sytuacja ma miejsce m.in. w ośrodkach Kasina Ski, czy Kotelnica Białka Tatrzańska. W Beskidach także przygotowania idą pełną parą m.in. w stacji narciarskiej Beskid Sport Arena w Szczyrku. 

Według prognoz pogody norweskiego serwisu yr.no do czwartku nocami mają być temperatury ujemne, jednak od czwartku przyjdzie lekkie ocieplenie i przez całą dobę słupki rtęci będą wskazywać powyżej 0 stopni. Prawdziwe ochłodzenie ma przyjść ponownie w poniedziałek, a od wtorku prognozowane są w Zakopanem temperatury w okolicy minus 3 stopni w dzień, a w nocy -6 do nawet -10 stopni.

Na swoich facebookowych stronach stacje narciarskie dodają kolejne zdjęcia z operacji śnieżenia stoków. Na profilu stacji Kasina Ski w Kasinie Wielkiej możemy przeczytać “Jesteśmy po trzech nocach naśnieżania!! ❄️💪 Oby pogoda pozwoliła nam pracować 😃 Będziemy informować na bieżąco co u nas.🐧”

Także jedna z najnowocześniej wyposażonych stacji w Polsce, a więc Beskid Sport Arena w Szczyrku informuje o kolejnych efektach naśnieżania. Przypomnijmy, że jest to miejsce, gdzie znajduje się maszyna do tworzenia sztucznego śniegu nawet przy plusowych temperaturach. Śnieg składowany jest w okresie letnim, dzięki środkom chemicznym. Dlatego zapewne niebawem ruszy tam białe szaleństwo. – Śnieżne dzień dobry w poniedziałek ❄️❄️❄️Dym na Beskid Sport Arena Szczyrk możecie obserwować “lajf” pod linkiem ⬇️⬇️⬇️🔥 http://beskidsportarena.pl/kamery-1/ 🔥 – czytamy na Facebooku. 

fot. Facebook Beskid Sport Arena w Szczyrku