Karuzela Pucharu Świata z Wisły przenosi się do fińskiej Ruki. Już w najbliższy weekend skoczkowie powalczą w dwóch konkursach indywidualnych na Rukatunturi (HS 142). Większość ekip zaprezentuje się w podobnych składach co w Wiśle, jednak w niektórych trenerzy zdecydowali się na dokonanie niewielkich zmian.

Jedną z nich jest ekipa Słowenii, w której  Tomaza Naglica zastąpi Domen Prevc. Najmłodszy z braci Prevc nie został powołany na inaugurację PŚ w Wiśle. Ostatni sezon nie był dla niego tak udany, jak sezon 2016/17, w którym Domen Prevc sześciokrotnie stawał na podium.  Oprócz niego w Finlandii zaprezentuje się Jernej Damjan, Anze Lanisek, Zak Mogel, Anze Semenic, Bor Pavlovcic oraz Timi Zajc. Z kolei będący po kontuzji Peter Prevc do rywalizacji powróci prawdopodobnie podczas konkursów w szwajcarskim Engelbergu.

Zmiana nastąpi również w reprezentacji Niemiec. Do rywalizacji powraca długo nieobecny Severin Freund. Nie jest jeszcze wiadomo, którego zastąpi zawodnika. Jego forma jest jednak wielką niewiadomą, ponieważ Mistrz Świata z Falun powraca po prawie dwuletniej przerwie od startów w zawodach Pucharu Świata. W styczniu 2017 Niemiec zerwał więzadło krzyżowe w kolanie. W lipcu tego samego roku sytuacja się powtórzyła i musiał opuścić cały sezon 2017/18, w tym Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu.