Maciej Staręga, Kamil Bury, Dominik Bury, Mateusz Haratyk oraz Urszula Łętocha znaleźli się w kadrze na zawody rozpoczynające sezon 2018/2019 w biegach narciarskich. W grupie znalazł się debiutant Mateusz Haratyk, dla którego będzie to pierwszy start w Pucharze Świata.

Do Finlandii udadzą się z grupą szkoleniowcy kadry żeńskiej i męskiej Aleksander Wierietielny oraz Tadeusz Krężelok. Justyna Kowalczyk wraz z pozostałymi Polkami wróciły do kraju i w najbliższym czasie czeka je obóz we Włoszech oraz zawody.

W Kuusamo sobotni dzień będzie stał pod znakiem zawodów w sprincie technika klasyczną, natomiast dzień później rozegrana zostanie rywalizacja na dystansach 10 kilometrów kobiet, oraz o 5 kilometrów dłuższym dla mężczyzn, także stylem klasycznym. W zawodach sprinterskich wystartują na pewno Kamil Bury, Dominik Bury oraz Maciej Staręga, natomiast na 15 kilometrów trener desygnował do składu Mateusza Haratyka oraz Dominika Burego. Trzeci zawodnik zostanie dołaczony do niedzielnej listy startowej w najbliższych dniach.

Program zawodów:
Sobota 24.11.2018
– 10:00 – kwalifikacje sprintu klasykiem
– 12:30 – finały
25.11.2018, niedziela
– 10:45 – bieg kobiet na 10 km stylem klasycznym
– 13:30 – bieg mężczyzn na 15 km stylem klasycznym