Artur Waś zajął dziewiątą pozycję w biegu na 500 metrów, rozgrywanym w ramach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Zawody odbywają się na japońskim torze w Tomakai. Zwycięzca piątkowych zmagań został reprezentant gospodarzy Tatsuya Shinhama.

Wcześniej na torze pojawili się łyżwiarze rywalizujący w Dywizji B. Na starcie stanęli dwaj reprezentanci Polski. Artur Nogal po raz kolejny w tym sezonie zaprezentował się z dobrej strony i z czasem 36.420 uplasował się tuż za podium. Piotr Michalski był nieco wolniejszy i rezultat 36.660 pozwolił mu zamknąć czołową “10”. Najlepsi byli reprezentanci Holandii Kjeld Nuis oraz Michael Mulder.

Dość niespodziewanie wśród zawodników ze światowej czołówki w piątkowych zmaganiach najlepsi byli Japończycy, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca. Zwyciężył Tatsuya Shinhama z czasem 35.450 i wyprzedził swojego rodaka Yuma Murakamiego o 0.08 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Holender Jan Smeekens. Artur Waś do zwycięzcy stracił 0.42 sekundy i zakończył zmagania na ósmej pozycji.