Natalia Czerwonka była 13, a pozycję niżej uplasowała się Karolina Bosiek w wyścigu na 1500 metrów, ruzgrywanego w ramach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Słabiej w Tomakai spisali się Panowie, bowiem Zbigniew Bródka ukończył zmagania na 17 pozycji, natomiast Sebastian Kłosiński zamknął stawkę zawodników.

W wyścigu na 1500 metrów kobiet zwycięstwo odniosła Holenderka Ireen Wüst, pokonując o ponad pół sekundy reprezentantkę Japoni Hiho Takagi. Na najniższym stopniu podium zmagania ukończyła Amerykanka Brittany Bowe, która przed tygodniem była bezkonkurencyjna. Trzynastą pozycję zajęła Natalia Czerwonka, tracąc do zwyciężczyni trzy sekundy (czas 2,01.754). Karolina Bosiek także zaprezentowała się bardzo dobrze i zajęła miejsce tuż za swoją koleżanką z kadry (2,01.870). W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Brittany Bowe, która ma taki sam dorobek punktowy jak Japonka Miho Takagi. Czerwonka jest 15, natomiast Bosiek plasuje się na 16 pozycji.

WYNIKI BIEGU NA 1500 METRÓW KOBIET

Wśród mężczyzn swoją dominację pod nieobecnośc zwycięzcy sprzed tygodnia Denisa Yuskova potwierdzili reprezentanci Holandii. Zajęli oni wszystkie trzy miejsca na podium. Zwyciężył Kjeld Nuis, pokonując Patricka Roesta oraz Thomasa Krola. Po raz kolejny Polacy spisali się poniżej oczekiwań. Mistrz olimpijski z Sochi Zbigniew Bródka ukończył bieg na 17 pozycji, tracąc 3.34 sekundy do Nuisa. Sebastian Kłosiński pojechał jeszcze słabiej i zamknął stawkę 20 najlepszych zawodników na świecie, na tym dystansie. Jego strata to 6.22 sekundy. W Dywizji B wystartowali Marcin Bachanek oraz Adrian Wielgat, zajmując odpowiednio 9 oraz 14 miejsce. W klasyfikacji PŚ prowadzi Kjeld Nuis, Zbigniew Bródka spadł na 20 lokatę, a dwie pozycje niżej plasuje się Sebastian Kłosiński.