Karolina Bosiek zajęła najwyższe miejsce wśród naszych reprezentantów podczas drugiego dnia Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, który odbywa się na torze w Tomakai. Polka była 5 w biegu masowym. W tej samej konkurencji w rywalizacji mężczyzn Polacy niezakwalifikowali się do finału. 

Polka punktowała na okrążeniach i z wynikiem 6 punktów oraz dobrym czasem na finiszu ukończyła zmagania na doskonałym, piątym miejscu. Zwyciężyła reprezentantka Korei Południowej Bo-Reum Kim, wyprzedzając Włoszkę Francescę Lollobrigide oraz Kanadyjkę Ivanię Blondin. Druga z biało – czerwonych Magdalena Czyszczoń była 18. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Karolina Bosiek awansowała na 13 pozycję. Pierwsze miejsce po dwóch zawodach zajmuje dzisiejsza triumfatorka.

WYNIKI BIEGU MASOWEGO KOBIET

Wśród mężczyzn dośc niespodziewanie zwyciężył Białorusin Vitaly Mikhailov, wyprzedzając Koreańczyka Cheonho Uma. Na najniższym stopniu podium stanął Belg Bart Swings. Polacy Zbigniew Bródka oraz Marcin Bachanek odpadli w biegach półfinałowych.

WYNIKI BIEGU MASOWEGO MĘŻCZYZN