Dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęła doskonałe ósme miejsce w inauguracji saneczkarskiego Pucharu Śwwiata, która odbywa się w austriackim Innsbrucku. Słabszy występ zanotowały Ewa Kulś – Kusyyk oraz Natalia Wojtuściszyn, zajmując odpowiednio 24 oraz 25 miejsce.

Polska dwójka przystępowała do zawodów z myślą o zajęciu po raz kolejny w karierze miejsca w czołowej “10” Pucharu Świata. I stało się to faktem. Ba, po pierwszym polacy plasowali się na szóstej pozycji z czasem 40.030 sekundy. Niestety troszeczkę słabiej zaprezentowali się w drugim ślizgu, w którym mieli 9 czas i ostatecznie ukończyli rywalizację na ósmej lokacie. Czasy pokazują jednak, że można było zawalczyć w dniu dzisiejszym nawet o czwarte miejsce, do którego Chmielewski/Kowalewski stracili raptem 0.129 sekumdy. Zwycieżyli reprezentanci gospodarzy dwójka Steu/Koleer, wyprzedzając o 0.180 sekundy Niemców Eggert/Benecken oraz Rosjan Yuzhakov/Prokhorov.

WYNIKI SANECZKARSKICH DWÓJEK

W rywalizacji kobiet bez niespodzianek. Na podium stanęły trzy reprezentantki Niemiec, a czwarta z naszych zachodnich sąsiadów ukończyła rywalizację na ósmej pozycji. Zwyciężyła Natalie Geisenberger, przed Julią Taublitz i Tatjaną Huefner. Ewa Kulś – Kusyk ukończyła zmagania na 24 miejsc, notując dwa razy 25 czas przejazdu. Pierwszy przejazd słabo wyszedł Natalii Wojtuściszyn i mimo 22 miejsca w drugiej próbie Polka ukończyła rywalizację na 25 miejscu.