Polskie panczenistki zajęły szóste miejsce, natomiast mężczyźni uplasowali się na 10 pozycji w biegach drużynowych rozgrywanych podczas zawodów Pucharu Świata w Tomakomai. Zbigniew Brótka oraz Marcin Bachanek nie awansowali do finału biegu masowego łyżwiarzy szybkich. 

Przed tygodniem polskie łyżwiarki szybkie zajęły w biegu drużynowym piąta pozycję. tym razem było ciut gorzej, bowiem w składzie Natalia Czerwonka, Karolina Bosiek oraz Magdalena Czyszczoń zakończyły zmagania na szóstej pozycji ze strata 9.52 sekundy. Po raz drugi zwyciężyły Japonki, pokonując zdecydowanie Kanadyjki oraz Rosjanki. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nasze reprezentantki utrzymały piątą lokatę.

WYNIKI BIEGU DRUŻYNOWEGO KOBIET

Wśród mężczyzn słabo spisał się nasz odmłodzony zespół. Polacy w składzie Zbigniew Bródka, Adrian Wielgat, Marcin Bachanek oraz Patryk Wójcik dojechali do mety na dziesiątym miejscu, tracąc ponad 13 sekund do zwycięzców oraz wyprzedzając tylko zdyskwalifikowanych Chińczyków. Najlepiej zaprezentowali się drudzy przed tygodniem Holendrzy, wyprzedzając Norwegów oraz Japończyków. Triumfatorzy z Obihiro, a więc Rosjanie tym razem znaleźli się poza podium i spadli na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ, a na pierwszą lokatę awansowali panczeniści Oranje.

WYNIKI BIEGU DRUŻYNOWEGO MĘŻCZYZN

W biegach półfinałowych ze startu wspólnego po raz kolejny do finału nie udało się awansować Zbigniewowi Bródce oraz Marcinowi Bachankowi. Polacy nie punktowali na okrążeniach i tym samym w sobotę nie pojawią się na starcie w tej konkurencji.