Po długim oczekiwaniu na poprawę warunków wietrznych i przekładaniu konkursu, w końcu udało się przeprowadzić jedną serię indywidualnego konkursu w Ruce. W konkursie zwyciężył Japończyk Ryoyu Kobayashi (138,5 m), przed Kamilem Stochem (140 m) i Piotrem Żyłą (136 m).

Bardzo szczęśliwie dla polskich kibiców zakończył się jednoseryjny konkurs na Rukatunturi (HS 142). Zwyciężył Ryoyu Kobayashi, dla którego to pierwsze zwycięstwo w zawodach rangi Pucharu Świata, natomiast drugie i trzecie miejsce należało do reprezentantów Polski. Japończyk oddał próbę na odległość 138,5 m i o 2,1 pkt wyprzedził drugiego Kamila Stocha (140 m). Trzykrotny mistrz olimpijski poszybował o 1,5 m. dalej, jednak z powodu bardziej sprzyjającego wiatru i większej ilości odjętych punktów nie udało mu się wyprzedzić Japończyka. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Żyła po skoku na odległość 136 m.

Tuż za podium znalazł się Domen Prevc (146 m), do którego należał najdłuższy skok całej serii. Na piątej pozycji uplasował się Karl Geiger (135 m), a na szóstej dość niespodziewanie Vladimir Zografski (140 m).

Oprócz wyżej wymienionych Kamila Stocha i Piotra Żyły punkty zdobyło dwóch Biało Czerwonych. Jakub Wolny po skoku na odległość 132,5 m zajął jedenaste miejsce, co jest najlepszym dotychczas wynikiem reprezentanta Polski,  natomiast Stefan Hula (133,5 m) był dwudziesty. Swojego dorobku punktowego nie powiększyli Dawid Kubacki (120 m) oraz Maciej Kot (106 m), którzy zajęli odpowiednio: trzydzieste piąte i pięćdziesiąte trzecie miejsce.

O sporym pechu może mówić Jewgienij Klimow. Lider Pucharu Świata uzyskał 121,5 m. i nie wywalczył dziś punktów zajmując trzydziestą pierwszą pozycję. Tym samym stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Dzisiejsze podium było 58 w karierze Kamila Stocha. Warto wspomnieć, że to najlepszy jego wynik na skoczni w Ruce. Do tej pory najlepszym miejscem było 4, które zajął na inauguracji sezonu 2011/2012. Piotr Żyła po raz piąty w karierze zajął dziś miejsce w czołowej trójce.

Po dzisiejszej wygranej Ryoyu Kobayashi objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z dorobkiem 160 punktów, drugie miejsce zajmuje Kamil Stoch (130 pkt), a trzecie ex aequo Piotr Żyła oraz Jewgienij Klimow, którzy zgromadzili do tej pory po 100 pkt.

Już jutro kolejny dzień rywalizacji w Ruce. Konkurs zaplanowano na godzinę 17:00, poprzedzony będzie on kwalifikacjami, które rozpoczną się o 15:30.