W wietrznej Ruce pogoda nie daje za wygraną. Co prawda wiatr zelżał w stosunku do piątku, jednak wciąż momentami podmuchy są zbyt mocne na bezproblemowe przeprowadzenie zawodów. W sobotni poranek udało się przeprowadzić jedną serię treningową, natomiast zaplanowane na godzinę 9:00 kwalifikacje, z powodu zbyt silnie wiejącego wiatru przesunięto na godzinę 15:15, tuż przed rozpoczęciem konkursu indywidualnego.

W porannej serii treningowej najlepszy okazał się Markus Eisenbichler. Niemiec poszybował 137 m. i uzyskał najwyższą notę treningu. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został Robert Johannson, który oddał skok na odległość 135 m. Tuż za nim znalazł się jego rodak – Anders Fannemel (134 m) Czwarte miejsce zajął reprezentant gospodarzy Antti Aalto (138 m), piąte Karl Geiger (133 m), a szóste Daniel Andre Tande (134 m). Na siódmej pozycji znalazł się lider Pucharu Świata Jewgienij Klimow po skoku na odległość 133 m.

Najlepszym z Polaków był Piotr Żyła (131 m), który znalazł się na 10 pozycji. Kamil Stoch uzyskał 127, co pozwoliło mu zająć 17 lokatę. Dawid Kubacki (123 m) był dwudziesty drugi, Jakub Wolny (114,5 m) trzydziesty siódmy, Stefan Hula (104,5 m) pięćdziesiąty, natomiast Maciej Kot uzyskał zaledwie 88,5 m i został sklasyfikowany dopiero na 61 lokacie.

Należy wspomnieć, że powracający po dwuletniej przerwie Severin Freund po skoku na odległość 125 m uplasował się na dwudziestej piątej pozycji. Z udziału w treningu zrezygnowali wszyscy reprezentanci Japonii.

Miejmy nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje dalszych planów organizatorom i uda się przeprowadzić wszystkie zaplanowane na dziś serie. O 16:30 ma się rozpocząć pierwsza seria konkursu indywidualnego, natomiast serię próbną poprzedzającą konkurs mają zastąpić kwalifikacje.

Program na dziś:

15:15 – Kwalifikacje

16:30 – Pierwsza seria konkursu indywidualnego