W Warszawie rozpoczęły się zawody Warsaw Cup 2018 w łyżwiarstwie figurowym na lodzie. W piątek znakomicie zaprezentowała się polska solistka Elżbieta Gabryszak, która zdecydowanie poprawiła rekord życiowy i po programie krótkim plasuje się na drugiej pozycji. W sobotę starty rozpoczną pozostali reprezentanci Polski.

Elżbieta Gabryszak zaprezentowała się doskonale i pokazała poprawę ze startu na start. Tym razem otrzymała notę techniczną w wysokości 29.13, pozwalającą na występ w Mistrzostwach Świata. Polka zajmuje po programie krótkim drugie miejsce z dużą stratą do faworytki zmagań, Rosjanki Anastasii Guliakovej. W zawodach oglądamy jeszcze dwie Polki. Oliwia Rzepiel zajmuje 12 pozycję, z występem minimalnie gorszym od swojego rekordu życiowego, głównie z powodu dwóch odjętych punktów za upadek. Trzecia z biało – czerwonych Agnieszka Rejment jest 21 (32.41 pkt.).

W sobotę zostanie dokończona rywalizacja solistek, a swoje programy krótkie zaprezentują soliści oraz pary taneczne, z naszymi zawodnikami m.in. Igorem Reznichenko oraz parą taneczną Natalia Kaliszek/Maksym Spodyriev.