Kaja Ziomek zadebiutowała w Dywizji A podczas zawodów Pucharu Świata w japońskim Tomakai. Nasza zawodniczka uplasowała się na 16 pozycji w wyścigu na 500 metrów. Słabiej w rywalizacji sprinterów spisał się Artur Waś, który ukończył zmagania na 18 pozycji.

Nasza utalentowana panczenistka po zwycięstwie w piątkowej rywalizacji Dywizji B, osiągnęła upragniony awans do światowej czołówki. Kaja Ziomek nie zawiodła oczekiwań kibiców i z czasem 39.795 zajęła ostatecznie 16 pozycję. Zwyciężyła po raz kolejny dominatorka w stawce sprinterek Japonka Nao Kodaira. Jej czas 38.263 pozwolił zdecydowanie zwyciężyć, zostawiając w tyle po raz czwarty w tym sezonie Austriaczkę Vanessę Herzog. Na najniższym stopniu podium stanęła Amerykanka Brittany Bowe. Kodaira z kompletem zwycięstw prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ, natomiast na drugiej pozycji z kompletem drugich miejsc znajduje się Herzog. Trzecie miejsce zajmuje Rosjanka Angelina Golikova. Kaja Ziomek jest obecnie 21 z dorobkiem 90 punktów.

WYNIKI 500 METRÓW KOBIET

Wśród mężczyzn najsłabszy występ w sezonie zaliczył Artur Waś, który zajął z czasem 36.104 tylko 18 miejsce. W Dywizji B zaprezentowało się dwóch naszych reprezentantów. Na piątej pozycji zmagania zakończył Artur Nogal (36.531), natomiast Piotr Michalski był dziewiąty (36.733). Zdecydowanie najszybszy był Japończyk Tatsuya Shinhama, który po piątkowym sukcesie także w sobotę stanął na najwyższym stopniu podium, bijąc przy okazji rekord toru 35.203. Drugie miejsce padło łupem Rosjanina Viktora Mushtakova (35.445), a obok niego na podium stanął jeszcze kolejny z reprezentantów gospodarzy Yuma Murakami (35.534). W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdecydowanie prowadzi dzisiejszy triumfator, a Artur Waś spadł na 17 pozycję mając na koncie 114 punktów. 23 jest Artur Nogal, a Piotr Michalski plasuje się na 32 miejscu.