Natalia Czerwonka świetnie zaprezentowała się w niedzielnej rywalizacji na 1000 metrów, rozegranej podczas Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Polka finiszowała z siódmym czasem. Na torze w japońskim Tomakai poprawnie pojechał także Piotr Michalski, kończąc rywalizację na 15 pozycji. Zwyciężyli Japonka Nao Kodaira i Holender Kjeld Nuis. 

Wyścigi kobiet i mężczyzn na 1000 metrów z pewnością były mocną strona polskich panczenistów. Wśród Pań najlepiej zaprezentowała się dominatorka na 500 metrów, a więc reprezentantka gospodarzy Nao Kodaira, która pewnie zwyciężyła z czasem 1:17.318. Na drugiej pozycji ze stratą 0.33 sekundy przyjechała Amerykanka Brittany Bowe, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Austriaczka Vanessa Herzog (0.46 sekundy straty). Świetne siódme miejsce z czasem 1:18.373 zajęła Natalia Czerwonka, która straciła do zwyciężczyni nieco ponad sekundę. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na prowadzeniu znajduje się Vanessa Herzog oraz Nao Kodaira, bowiem obie zdobyły do tej pory 108 punktów. Czerwonka obecnie zamyka czołową “10”.

WYNIKI 1000 METRÓW KOBIET 

W rywalizacji mężczyzn bezkonkurencyjni byli reprezentanci Holandii. Zwyciężył Kjeld Nuis, uzyskując czas 1:10.453 i pokonując o 0.26 sekundy swojego rodaka Kai Verbija. Z trzecim czasem finoszował kolejny zawodnik Oranje Thomas Krol, tracąc do triumfatora 0.46 sekundy. Po 19 pozycji w Obihiro Piotr Michalski tym razem zdecydowanie się poprawił i ostatecznie ukończył zmagania na 15 miejscu z czasem 1:13.000. W Dywizji B Polacy spisali się już zdecydowanie słabiej. Zbigniew Bródka był 13, natomiast Sebastian Kłosiński ukończył zmagania cztery pozycje niżej. Liderem PŚ jest obecnie Kjeld Nius, Piotr Michalski awansował na 20 miejsce.

WYNIKI  1000 METRÓW MĘŻCZYZN