Ryoyu Kobayashi nie zwalnia tempa i zwycięża w  indywidualnym konkursie w Ruce. Tuż za nim na drugiej pozycji uplasował się Andreas Wellinger (136 m, 145,5 m), a na trzeciej Kamil Stoch (136,5 m, 144 m).

W pierwszej serii konkursowej Ryoyu Kobayashi potwierdził swoją wysoką dyspozycję. Reprezentant Japonii poszybował 140 metrów, co było najdłuższym skokiem całej pierwszej serii. Na drugiej pozycji, ze stratą 9 punktów znajdował się Andreas Wellinger, który oddał skok na odległość 136 m. Trzecie miejsce ze stratą 0,1 pkt do drugiego Wellingera zajmował Kamil Stoch po skoku na odległość 136,5 m. Na kolejnych pozycjach plasowali się Stephan Leyhe (136,5 m) oraz Domen Prevc (136,5 m).

Na szóstej lokacie klasyfikowany był Piotr Żyła. Reprezentant Polski uzyskał 133,5 m i tracił 4,3 pkt. do trzeciego miejsca. Oprócz wyżej wymienionych Kamila Stocha i Piotra Żyły do konkursu awansowało dwóch Polaków.

Dawid Kubacki po skoku na odległość 130 m. zamykał czołową dziesiątkę, natomiast Jakub Wolny (125,5 m) zajmował siedemnastą pozycję.

Sztuka awansu do drugiej serii nie udała się Stefanowi Huli. Polak w niekorzystnych warunkach lądował na 112 m. i zajął czterdzieste czwarte miejsce.

W serii finałowej Ryoyu Kobayashi  znokautował swoich rywali i odniósł drugie z rzędu zwycięstwo z zawodach Pucharu Świata. Japończyk poszybował 147,5 m. ustanawiając tym samym nowy rekord skoczni i aż o 22 pkt wyprzedził drugiego Andreasa Wellingera (145,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski w swojej finałowej próbie uzyskał 144 m. i pozwoliło to na utrzymanie trzeciego miejsca, które jest 59 miejscem na podium w jego karierze. Tuż za podium znaleźli się Domen Prevc (136,5 m, 142,5 m) oraz Piotr Żyła (133,5 m, 139,5 m).

Na kolejnych pozycjach uplasowali się Stephan Leyhe (136,5 m, 137,5 m), Robert Johansson (134 m, 139 m), Karl Geiger (135 m, 138 m) oraz Johann Andre Forfang (131,5 m, 137,5 m). Czołową dziesiątke zamknął Stefan Kraft po skokach na odległość 128 m i 139 m.

Kolejni reprezentanci Polski zajęli miejsca tuż za czołową dziesiątką. Dawid Kubacki oddał skoki na odległość 130 m i 133 m dzięki, którym uplasował się na dwunastej pozycji, natomiast oczko niżej sklasyfikowany został Jakub Wolny (125,5 m, 134 m).

Po dzisiejszym konkursie Ryoyu Kobayashi zgromadził 260 punktów w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i umocnił się na pozycji lidera. Na drugiej pozycji z dorobkiem 190 punktów plasuje się Kamil Stoch, a trzecie miejsce zajmuje Piotr Żyła (145 punktów).

Kolejne konkursy Pucharu Świata już za tydzień 1 i 2 grudnia w Niznym Tagile (HS 134).