Saneczkarska dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski po raz kolejny zameldowała się w czołowej “10” Pucharu Świata. W niedzielę na austriackim torze w Innsbrucku młodzi Polacy zajęli 1o miejsce w konkurencji sprintu. Sezon 2018/2019 zainaugurowali także Mateusz Sochowicz oraz Maciej Kurowski.

To właśnie jedynki mężczyzn zainaugurowały niedzielne zmagania w Austrii. Zawody wygrał Niemiec Johannes Ludwig, notując najlepszy czas w inauguracyjnym przejeździe oraz drugi wynik w finale. Wyprzedził on o 0.098 sekundy Włocha Dominika Fischnallera oraz reprezentanta gospodarzy Wolfganga Kindla. Austriak do zwycięzcy stracił 0.144 sekundy i awansował aż o … piętnaście miejsc w stosunku do słabego pierwszego przejazdu (dopiero 18 czas).  Polacy zaprezentowali się troszkę poniżej możliwości. Mateusz Sochowicz był 25 ze stratą 0,926 sekundy (dwa razy 25 miejsce w swoich przejazdach), natomiast pozycję niżej z dużą większą stratą zajął Maciej Kurowski (strata 1.215 sekundy).

WYNIKI JEDYNEK MĘŻCZYZN

W zawodach sprintu Polskę reprezentowała jedynie dwójka Wojciech Chmielewski oraz Jakub Kowalewski. W stawce 15 najlepszych duetów na świecie nasi reprezentanci ukończyli zmagania na dziesiątej pozycji, będącej drugim najlepszym wynikiem w karierze (w sprincie). Biało – czerwoni uzyskali czas 30.189 i do zwycięzców, reprezentantów Austrii Thomas Steu/Lorenz Koller stracili 0.273 sekundy. Na drugiej pozycji znaleźli się Rosjanie Yuzhakov/Prokhorov, a tuż za nimi uplasowali się Niemcy Wendl/Artl.

WYNIKI SPRINTU SANECZKARSKICH DWÓJEK

W sprincie jedynek mężczyzn zwyciężył Wolfgang Kindl, wyprzedzając Rosjaniana Alexandra Gorbatcevicha oraz Niemca Felixa Locha. Rywalizacja kobiet przebiegła bez większych sensacji, bowiem tak jak w sobotnich zawodach całe podium należało do dominatorek z Niemiec. W niedzielę były nie do pokonania i co najważniejsze pojechały bardzo równo (różnica między pierwszym a trzecim miejscem to 0,057 sekundy). Najlepsza była Natalie Geisenberger, która pokonała Julię Taubitz oraz Dajane Eitberger.