Już w najbliższy weekend najlepsi skoczkowie świata rywalizować będą w rosyjskim Niżnym Tagile (HS134). Trener kadry polskich skoczków Stefan Horngacher ogłosił nazwiska sześciu zawodników, którzy będą reprezentować nasz kraj.

Szkoleniowiec polskich skoczków nie zaskoczył i zdecydował się zabrać do Rosji Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Jakuba Wolnego, Stefana Hulę i Macieja Kota. Mimo słabszej dyspozycji tego ostatniego, Stefan Horngacher postanowił nie dokonywać zmian w składzie.

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata znajduje się Japończyk Ryoyu Kobayashi. Warto zaznaczyć, że drugie i trzecie miejsce należy do reprezentantów Polski: Kamila Stocha i Piotra Żyły. W Pucharze Narodów reprezentacja Polski prowadzi wyprzedzając o 24 punkty reprezentacje Niemiec.

Po raz czwarty w historii Niżny Tagił będzie gościł najlepszych skoczków narciarskich z okazji organizacji Pucharu Świata. Do tej pory żaden Polak nie stawał tam na podium. Najlepszym wynikiem uzyskanym przez reprezentanta Polski na tym obiekcie jest 6 miejsce Kamila Stocha, na którym zakończył zawody 13 grudnia 2015 r. W ubiegłym roku trzykrotny mistrz olimpijski zajmował 15 i 7 miejsce.

Miejmy nadzieję, że w tym roku Niżny Tagił okaże się bardziej szczęśliwy dla naszych skoczków i powalczą o najwyższe lokaty.

Skład reprezentacji Polski na PŚ w Niżnym Tagile (HS134):

  • Kamil Stoch
  • Piotr Żyła
  • Dawid Kubacki
  • Jakub Wolny
  • Stefan Hula
  • Maciej Kot

Program zawodów:

30.11.2018 (piątek)

12:15 – Odprawa techniczna

13:45 – Oficjalny trening

15:45 – Kwalifikacje

01.12.2018 (sobota)

14:45 – Seria próbna

15:45 – Pierwsza seria konkursowa

02.12.2018 (niedziela)

14:30 – Kwalifikacje

16:00 – Pierwsza seria konkursowa