Kwalifikacje do konkursu indywidualnego w Niżnym Tagile zakończyły się zwycięstwem Piotra Żyły. Na drugim miejscu uplasował się Ryoyu Kobayashi, a trzeci bł Johan Andre Forfang. Do konkursu awans wywalczyli wszyscy Polacy, w tym aż trzech znalazło się w pierwszej dziesiątce.

Piotr Żyła został zwycięzcą kwalifikacji do sobotniego konkursu indywidualnego w Niżnym Tagile (HS 134). Reprezentant Polski triumfował po skoku na odległość 134 m. i o 0,5 pkt wyprzedził Ryoyu Kobayashiego. Lider Pucharu Świata uzyskał 130,5 m. i zajął drugą pozycję. Na trzecim miejscu uplasował się Johann Andre Forfang, który poszybował 133,5 m. Tuż za czołową trójką  znalazł się Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski oddał skok na odległość 127 m. przy stosunkowo lekkim wietrze pod narty i zakończył kwalifikacje na czwartej pozycji.

Kolejne miejsca zajęli Antti Aalto (130 m), Domen Prevc (130 m) oraz Robert Johansson (130 m). Na ósmej pozycji uplasował się Maciej Kot. Reprezentant Polski po skoku na odległość 128 m. pewnie wywalczył awans do sobotniego konkursu. Skoczek z Zakopanego oddał dziś trzy dobre próby, co może oznaczać, że ustabilizował swoje skoki i jest coraz bliżej swojej dobrej dyspozycji.

Polacy w komplecie wystartują w sobotnim konkursie indywidualnym. Dawid Kubacki oddał skok na odległość 120,5 m i został sklasyfikowany na piętnastej pozycji, Jakub Wolny (115 m) był dwudziesty trzeci, natomiast Stefan Hula (115 m) zakończył kwalifikacje na trzydziestym pierwszym miejscu.

Już jutro czekają nas emocjew konkursie z udziałem sześciu reprezentantów Polski, który zaplanowano na godzinę 15:45. Godzinę wcześniej zostanie rozegrana seria próbna.