Sobotni konkurs w Niżnym Tagile (HS134) szczęśliwie ułożył się dla Johanna Andre Forfanga. Norweski skoczek po dobrych skokach zdołał pokonać Polaka Piotra Żyłę oraz będącego w świetnej dyspozycji Japończyka Ryoyu Kobayashiego.

Na półmetku zawodów najlepszy wynik osiągnął Ryoyu Kobayashi. Japończyk po skoku na odległość 134 metrów wyprzedzał o 2,5 pkt naszego zawodnika. Piotr Żyła lądował bardzo blisko rywala (133 m) i ukończył pierwszą serię na drugim miejscu.

Do serii finałowej awansowało łącznie czterech Polaków. Kamil Stoch po pierwszej serii plasował się na 14 pozycji (123,5m), Stefan Hula na piętnastej (125,5m), a Dawid Kubacki zajmował dziewiętnaste miejsce po skoku na odległość 126 metrów. Awans do finałowej serii nie udał się Maciejowi Kotowi oraz Jakubowi Wolnemu.

W drugiej serii konkursu z dobrej strony pokazał się Johann Andre Forfang. Norweg lądował na 129 metrze i zapewnił sobie tym samym kolejne zwycięstwo w Pucharze Świata. Drugie miejsce przypadło w udziale Piotrowi Żyle (133m i 131m), który tracił tylko 0,2 punktu do triumfatora dzisiejszego konkursu.  Tym samym było to szóste podium w karierze reprezentanta Polski. Na trzecim miejscu znalazł się Ryoyu Kobayashi. Japończyk po skoku na odległość 130 m. stanął na najniższym stopniu podium.

Po dobrej próbie na odległość 129 metrów swoje miejsce poprawił Kamil Stoch, który ostatecznie ukończył zawody na siódmej pozycji. Kolejny z Polaków, Dawid Kubacki (122 m) zajął dwudzieste miejsce a tuż za nim znalazł się Stefan Hula (120 m).

W klasyfikacji generalnej w czołowej trójce nie zaszły zmiany. Jednak Ryoyu Kobayashi (320 pkt) powiększył przewagę nad drugim Kamilem Stochem (226 pkt). Piotr Żyła natomiast zbliżył się na 1 pkt do trzykrotnego mistrza olimpijskiego.

Już jutro kolejny konkurs indywidualny, który rozpocznie się o godz. 16:00. Na 14:30 zaplanowano serię kwalifikacyjną.