Ryoyu Kobayashi nie zwalnia tempa i cały czas udowadnia swoją bardzo wysoką dyspozycję. Japończyk ponownie zdeklasował rywali i po skokach na odległość 132,5 m oraz 138 m o 13,9 pkt pokonał drugiego Johanna Andre Forfanga (132,5 m oraz 130 m)o 13,9 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Żyła (126 m oraz 133 m).

W pierwszej serii lider Pucharu Świata poszybował 132,5 m i prowadził na półmetku zawodów w Niżnym Tagile (HS 134). Na drugim miejscu plasował się tryumfator wczorajszego konkursu Johan Andre Forfang (132,5 m), a na trzecim Domen Prevc po skoku na odległość 134 m.  Tuż za nim na czwartej pozycji znajdował się Stefan Kraft (128,5 m), a na piątej pozycji klasyfikowany został najlepszy z reprezentantów Polski – Kamil Stoch, który oddał skok na odległość 129,5 m.

Na kolejnych pozycjach znajdowali się Antti Aalto (129 m), Killian Peier (129,5 m), Stephan Leyhe (127 m) oraz Kevin Bickner (129 m). Czołową dziesiątkę zamykał Piotr Żyła (126 m).

Do serii finałowej awans wywalczyło trzech Polaków. Oprócz Stocha i Żyły w drugiej serii obejrzymy Dawida Kubackiego, który po skoku na odległość 126 m. zajmuje dwudzieste drugie miejsce.

Sztuka awansu do drugiej serii nie udała się Stefanowi Huli (117,5 m) oraz Maciejowi Kotowi (117,5 m), którzy sklasyfikowani zostali odpowiednio na trzydziestej szóstej i czterdziestej pierwszej pozycji.

Upadek w pierwszej serii zaliczył Richard Freitag. Niemiec nie ustał skoku na odległość 129 m. jednak nic poważnego się nie stało, dzięki temu, że uzyskał wymaganą odległość obejrzymy go w serii finałowej.

W serii finałowej Ryoyu Kobayashi przypieczętował swoje zwycięstwo. Japończyk oddał znakomity skok na odległość 138 m. i bezapelacyjnie tryumfował w dzisiejszym konkursie. Drugą pozycję zajął Johann Andre Forfang. Norweg poszybował 130 m. i utrzymał drugie miejsce zajmowane po pierwszej serii konkursowej. Znakomity atak na podium zaliczył Piotr Żyła. Reprezentant Polski po świetnym skoku w drugiej serii na odległość 133 m. awansował z dziesiątej na trzecią pozycję i zaliczył tym samym siódme podium w swojej dotychczasowej karierze, a trzecie w tym sezonie.

Tuż za podium na czwartej pozycji sklasyfikowany został Kamil Stoch, który po skoku na odległość 129,5 m. awansował o jedną pozycję.

Na kolejnych pozycjach uplasowali się Karl Geiger (128 m), Antti Aalto (126 m) oraz Anders Fannemel (128,5 m).  Dawid Kubacki (127 m) ukończył zawody tuż za czołową dziesiątką na jedenastej pozycji.

W klasyfikacji generalnej Ryoyu Kobayashi powiększył swoją przewagę nad rywalami. Japończyk zgromadził do tej pory 420 punktów. Natomiast reprezentanci Polski zamienili się miejscami. Piotr Żyła (285 pkt) zajmuje drugie miejsce, a Kamil Stoch (276 pkt) jest trzeci.

Kolejne konkursy już za tydzień w niemieckim Titise – Neustadt, gdzie zaplanowano na sobotę konkurs drużynowy, a na niedzielę – indywidualny.