Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała, że zaplanowane konkursy w Titisee Neustadt (HS 142), które miały odbyć się w najbliższy weekend (7-9 grudzień) zostały odwołane. Ze względu na zbyt wysoką temperaturę i bardzo niekorzystne prognozy pogodowe z dużą ilością opadów organizatorzy zdecydowali się na odwołanie zawodów w Niemczech. Warto zaznaczyć, że skocznia Hochfirtschanze nie posiada systemu mrożenia w torach najazdowych, co zdecydowanie mogłoby utrudnić utrzymanie torów w odpowiednim stanie. 

Według doniesień meteorologicznych prędkość wiatru ma dochodzić nawet do 7 m/s. Towarzyszyć temu mają wysokie temperatury oraz obfite opady deszczu, śniegu i deszczu ze śniegiem. Jeszcze w poniedziałek organizatorzy zapewniali o dobrym przygotowaniu skoczni i odpowiedniej ilości śniegu, jednak działacze FIS zdecydowali się nie podejmować ryzyka.

Stefan Horngacher zdecydował, że w Titisee – Neustadt (HS 142) wystąpi cała kadra A. W sobotę miał odbyć się konkurs drużynowy, a na niedzielę zaplanowana była rywalizacja indywidualna. Kolejne zmagania odbędą się 15 – 16 grudnia w Engelbergu (HS 140). Trener reprezentacji Polski postanowił nie zmieniać składu wybranego na niemieckie konkursy. Zatem w Szwajcarii wystartuje: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Stefan Hula oraz Maciej Kot.