W nadchodzący weekend miały odbyć się kolejne zawody PŚ w skokach narciarskich w Titisee – Neustadt. Jednak ze względu na niekorzystne prognozy pogodowe Narciarska Federacja zdecydowała o odwołaniu konkursów. Z racji tego, że nie doszły one do skutku skoczkowie narciarscy mają tydzień przerwy od rywalizacji. Z powodu zmiany planów polska kadra A będzie trenować na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Trener Stefan Horngacher zdecydował, że zamiast uczestnictwa w konkursach PŚ skoczkowie polscy skoczkowie odbędą spokojny trening na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, gdzie temperatura nieznacznie może przekraczać 0 stopni Celsjusza, a w czasie weekendu pojawią się tam opady śniegu. Miejmy nadzieję, że naszym reprezentantom w treningach nie przeszkodzi wiatr, którego prędkość według prognoz na najbliższe kilka dni może przekroczyć nawet 5 m/s.

Najbliższe konkursy PŚ odbędą się w szwajcarskim Engelbergu 15 – 16 grudnia. Następnie zostaną rozegrane świąteczne Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Polsce na Wielkiej Krokwi w Zakopanem 26 grudnia.