Marius Lindvik został zwycięzcą pierwszego konkursu Pucharu Kontynentalnego w norweskim Lillehammer (HS 140). Norweg okazał się najlepszy po skokach na odległość 129,5 m. oraz 131 m. Drugie miejsce zajął Felix Hoffman, a trzecie Robin Pedersen. Punkty w inaugurującym konkursie zdobyło trzech reprezentantów Polski. Najlepsze z nich – Aleksander Zniszczoł uplasował się na szóstej pozycji.

W pierwszej serii konkursowej najwyższą notę uzyskał Marius Lindvik. Reprezentant gospodarzy oddał skok na odległość 129,5 m. i prowadził na półmetku zawodów. Na drugim miejscu znajdował się Moritz Baer (126,5 m) ze stratą 5,3 pkt do lidera, a na trzecim Thomas Hofer (127 m).  Tuż za nim uplasowali się czwarty Felix Hoffmann (125,5 m) oraz piąty Justin Lisso (125,5 m).

Czołową dziesiątkę serii uzupełnili Constantin Schmid (124 m), Robin Pedersen (123 m), Markus Schiffner (122,5 m), Ulrich Wohlgenannt (121 m) oraz Mackenzie Boyd-Clowes (122 m).

Do finałowej serii awans wywalczyło trzech reprezentantów Polski. Najwyżej sklasyfikowany z nich był Aleksander Zniszczoł, który po skoku na odległość 121,5 m. zajmował trzynaste miejsce. Oprócz niego awansowali dwudziesty Paweł Wąsek (118,5 m) oraz trzydziesty Klemens Murańka (115,5 m).

Już na pierwszej serii udział w konkursie zakończył Andrzej Stękała (115 m), który zajął trzydzieste szóste miejsce oraz Tomasz Pilch (105 m), który był pięćdziesiąty dziewiąty.

W serii finałowej Marius Lindvik obronił prowadzenie w konkursie. Reprezentant gospodarzy poszybował 131 m. i tym samym przypieczętował swoją dzisiejszą wygraną. Norweg o 9,8 pkt pokonał drugiego Felixa Hoffmana (130 m). Na najniższym stopniu podium stanął Robin Pedersen (136 m), do którego należał najdłuższy skok dzisiejszego konkurs. Tuż za podium znaleźli się Constantin Schmid (131 m) oraz Thomas Hofer (127 m).

Aleksander Zniszczoł po skoku na odległość 131 m. awansował z trzynastej pozycji na szóstą. Duży awans zaliczył również Klemens Murańka, który poszybował 130 m. i przesunął się z miejsca trzydziestego na szesnaste. Paweł Wąsek (123 m) natomiast sklasyfikowany został na dwudziestym drugim miejscu.

Już jutro kolejny konkurs indywidualny w ramach Pucharu Kontynentalnego. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 11:00.