Podczas gdy skoczkowie występujący w Pucharze Świata mają przerwę w startach spowodowaną odwołaniem zawodów w Titisee Neustadt, druga liga rozpoczęła w ten weekend zmagania w Pucharze Kontynentalnym w Lillehammer (HS 140). Zwycięzcą dzisiejszego konkursu, tak samo jak wczorajszego został Marius Lindvik po dwóch równych i dalekich skokach na odległość 137 m. oraz 140 m. Na drugim miejscu uplasował się Constantin Schmid (137,5 m, 137 m),a na najniższym stopniu podium stanął Markus Schiffner (125,5 m, 136 m). Tuż za podium sklasyfikowany został najlepszy z Biało-Czerwonych – Aleksander Zniszczoł, który niestety zaliczył upadek w pierwszej serii konkursowej.

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu znajdował się Constantin Schmid, który oddał skok na odległość 137,5 m. i o 2 punkty wyprzedzał zwycięzcę wczorajszego konkursu Mariusa Lindvika (137 m). Na trzeciej pozycji plasował się Austriak Thomas Hofer (134 m). Czwarte miejsce zajmował Fin Eetu Nousiainen (134,5 m), a tuż za nim znaleźli się Justin Lisso (134 m) i Robert Kranjec (136 m).

O sporym pechu może mówić Aleksander Zniszczoł, który poszybował aż 139 m., niestety reprezentant Polski nie ustał tego skoku i został sklasyfikowany dopiero na szesnastej pozycji. Do finałowej serii awans uzyskał jeszcze Paweł Wąsek, który uzyskał 127,5 m. co dawało mu dwudziestą trzecią pozycję.

Upadek w pierwszej serii konkursowej po skoku na odległość 127,5 m. zaliczył również Klemens Murańka. Tym samym reprezentant Polski zakończył zmagania już na pierwszej serii zajmując odległą czterdziestą pierwszą pozycję. Sztuka awansu nie udała się dwóm pozostałym naszym reprezentantom. Tomasz Pilch (121,5 m) był trzydziesty drugi, natomiast Andrzej Stękała (124,5 m) trzydziesty siódmy.

W finale Marius Lindvik potwierdził swoją wysoką dyspozycję i lotem na 140 m. wyprzedził będącego na prowadzeniu na półmetku zawodów Constantina Schmida i tym samym odniósł drugie z rzędu zwycięstwo. Niemiec natomiast po skoku na odległość 137 m. musiał zadowolić się drugim miejscem. Na najniższym stopniu podium stanął Markus Schiffner, który w finale poszybował 136 m. i awansował z ósmej pozycji na trzecią.

Tuż za podium sklasyfikowany został Aleksander Zniszczoł. W pierwszej serii konkursowej Polak oddał znakomity skok na odległość 139 m. jednak nie ustał tej próby i przez niskie noty za styl zajmował dopiero szesnastą lokatę. W drugiej serii Zniszczoł również oddał bardzo dobry skok (135,5 m) i zaliczył spory awans z szesnastej pozycji na czwartą, tracąc tylko 0,7 pkt do podium.

Na piątym miejscu sklasyfikowany został Kevin Bickner (137,5 m), szósty był Mackenzie Boyd – Clowes (134,5 m), a siódmy Rok Justin (131 m). W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze Eetu Nousiainen (126,5 m), Thomas Hofer (126 m) oraz Moritz Baer (133 m) ex aequo z Andreasem Wankiem (130,5 m).

Paweł Wąsek po skoku na odległość 120,5 m przesunął się o jedno oczko w górę względem pierwszej serii i ukończył konkurs na dwudziestym drugim miejscu.

W klasyfikacji generalnej po dwóch zwycięstwach znajduje się Markus Lindvik (200 pkt), drugi jest Constantin Schmid (130 pkt), a trzeci Felix Hoffman (98 pkt). Tuż za czołową trójką, na czwartej pozycji plasuje się Aleksander Zniszczoł z dorobkiem 90 pkt.

Kolejne konkursy z cyklu Pucharu Kontynentalnego już za tydzień (15 – 16 grudzień) w Ruce (HS 142).