Monika Hojnisz po rewelacyjnym rozpoczęciu sezonu zajęła 21 miejsce w dzisiejszym biegu pościgowym w słoweńskiej Pokljuce. Drugie zwycięstwo w Pucharze Świata odniosła Finka Kaisa Makarainen, na drugim miejscu uplasowała się Dorothea Wierer, a na trzecim stopniu podium stanęła Słowaczka Paulina Fialkova.

Monika Hojnisz po zajęciu 11 miejsca w niedzielę wystartowała dziś ze stratą minuty i dwóch sekund do liderki Kaisy Makarainen. Polka dobrze rozpoczęła bieg i pierwsze strzały oddała bezbłędnie. Niestety, w ostatnim strzale w pozycji stojącej Monika Hojnisz spudłowała i musiała pobiec dodatkowe 150 metrów. Polka wówczas spadła na jedenaste miejsce. Hojnisz zaryzykowała na ostatnim strzelaniu i to się jej nie opłaciło. Polka dwa razy spudłowała i straciła szansę na miejsce w czołówce. Ostatecznie Hojnisz zameldowała się na mecie na dwudziestym pierwszym miejscu ze stratą dwóch minut i czterdziestu trzech sekund. Kolejną reprezentantką Polski, która pojawiła się na starcie dzisiejszego biegu była Kinga Zbylut, która ukończyła bieg na pięćdziesiątym drugim miejscu.

W zawodach zwyciężyła bezbłędna Kaisa Makarainen, która prowadziła od startu do mety. Drugie miejsce zajęła Dorothea Wierer. Włoszka straciła do zwyciężczyni czterdzieści jeden sekund. Na najniższym stopniu podium stanęła Słowaczka Paulina Fialkova (strata 59,2 s).

Kaisa Makarainen zachowała pozycję liderki w Pucharze Świata. Monika Hojnisz spadła z drugiego na piąte miejsce.