Witam Państwa bardzo serdecznie. Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowo sportowa pora roku, bo taką z pewnością jest zima. Intensywność zawodów i ich układ sprawia, że w ciągu zimnych i snieżnych weekendów możemy pasjonować się rywalizacją w wielu dyscyplinach sportowych. Aby ułatwić Wam śledzenie rywalizacji oraz wyjasnić wiele sportowych zagadek stworzyliśmy portal SportowaZima24, który właśnie 12 grudnia po kilkunastu dniach testów rozpoczyna swoją działalność.

Na początku nie wszystko zapewne będzie idealne, bo aby stworzyć coś wielkiego, trzeba spełnić szczególnie w branży medialno – informacyjnej wiele warunków, a najważniejszym są ludzie. My w skromnym, bo czteroosobowym zespole postaramy się rozwijać dyscypliny, którym największe telewizje i portale nie poświęcają wiele czasu. Chcemy promować przede wszystkim mniej znaną młodzież oraz osoby niepełnosprawne, bo sport paraolimpijski może dostarczyć wiele emocji i wzruszeń. Oczywiście nie zapomnimy o najpopularniejszym sporcie zimowym w Polsce, jakim są skoki narciarskie, gdzie Piotr Żyła oraz Kamil Stoch zajmują miejsca na podium. Ale początek sezonu pokazuje, że Polacy moga się liczyć na wielu sportowych arenach. Świetne starty notuje nasza zawodniczka w short tracku Natalia Maliszewska, która na 500 metrów jest sensacyjną liderką Pucharu Świata. Drugie miejsce w biathlonowym biegu indywidualnym zajęła Monika Hojnisz, dobrze wystartowali nasi kombinatorzy norwescy, łyżwiarze szybcy, saneczkarze czy bobsleiści. Postępy robi nasza para taneczna Natalia Kaliszek/Maksym Spodriev czy chociażby Maryna Gąsienica – Daniel. Nie można zapomnieć także o odmłodzonej kadrze biegów narciarskich kobiet, notującej w porównaniu z poprzednim sezonem spore postępy. Ten sezon może być znakomity, a my chcemy być podczas niego z Państwem.

Ważnym elementem jest także rekreacja. Przypomnijmy, że narciarstwo alpejskie, biegowe oraz jazdę na łyżwach uprawiają nie tysiące, a miliony Polaków. Młodzi sportowcy rywalizują w wielu regionalnych zawodach, dlatego nie zapomnimy także o zawodach szkolnych. Będziemy promować najlepsze stacje narciarskie, lodowiska, miejsca na sanki czy trasy narciarstwa biegowego oraz zimowe szlaki turystyczne. Nie zapomnimy także o najmłodszych, którzy jeszcze nie postawili pierwszych, sportowych kroków i polecimy rodzicom, gdzie podczas aktywności sportowej można znaleźć dla swoich pociech różnego rodzaju animacje.  Oczywiście wspierać będziemy każdego rodzaju działalność charytatywną i w tym temacie także liczymy na Was. To wszystko spowoduje, że będziemy pierwszym w Polsce portalem o takim charakterze, a każda współpraca z Państwem jest przez nas mile widziana i serdecznie do niej zachęcamy. A jeżeli zaprosicie osoby do polubienia naszego facebookowego fanpage oraz dołączenia do facebookowej grupy, będziemy bardzo wdzięczni.

Pozdrawiam Was serdecznie i oficjalnie witam na portalu SportowaZima24.

Jakub Kurek – redaktor naczelny