Maryna Gąsienica – Daniel wygrała we włoskim Andalo zawody alpejskiego Pucharu Europy w slalomie gigancie. Polka zanotowała tym samym historyczny wynik, pokonując wiele bardzo dobrych zawodniczek, regularnie punktujących w Pucharze Świata.

Już w pierwszym przejezdzie bardzo dobrze spisała się reprezentantka Polski – Maryna Gąsienica Daniel. Polka znakomicie pokonała trasę i uzyskała zdecydowanie najlepszy czas w całej stawce. Co za tym idzie objęła prowadzenie na półmetku zawodów. Na drugiej pozycji znajdowała się reprezentantka Francji Clara Direz, która traciła do Polki niespełna sekundę.  Trzecie miejsce zajmowała Szwedka Magdalena Fjaellstroem ze stratą już prawie półtorej sekundy do znakomicie dysponowanej Polki. Dwie pozostałe reprezentantki Polski – Sabina Majerczyk i Magdalena Łuczak nie dotarły do mety i tym samym pożegnały się z rywalizacją.

Drugi przejazd potwierdził formę Maryny i zapewnił naszej reprezentantce pierwsze w karierze zwycięstwo w Pucharze Europy. Miejsca na podium nie uległy zmianie, a najlepszy przejazd zanotowała reprezentantka Słowenii Neja Dvornik, awansując aż o 22 pozycje na ósme miejsce.