Dziś rozpoczął się długi weekend z konkursami PŚ w biathlonie w austriackim Hochfilzen. Biathlonistki rozpoczęły rywalizację sprintem na 7,5 km. Świetny występ ponownie zaliczyła Monika Hojnisz. Nasza reprezentantka po bardzo dobrym biegu i strzałach uplasowała się na piątym miejscu. Wygrała Włoszka Dorothea Wierer z przewagą 0,6 s nad drugą Kaisą Makarainen. Na trzecim stopniu podium stanęła Rosjanka Katierina Jurłowa-Percht – 24,4 straty, a czwarta była Włoszka Lisa Vittozzi – 25,3 starty.

Monika Hojnisz oraz Katierina Jurłowa – Percht okazały się bezbłędne na strzelnicy, natomiast pozostałe zawodniczki zaliczyły po jednej nieudanej próbie.

W sprincie wzięły udział cztery reprezentantki Polski: oprócz Hojnisz wystartowały Karolina Pitoń, Kinga Zbylut oraz Kamila Żuk. W sobotniej rywalizacji obejrzymy Kamilę Żuk, która została sklasyfikowana na czterdziestej ósmej pozycji. Kinga Zbylut była sześćdziesiąta pierwsza, a Karolina Pitoń ukończyła rywalizację na osiemdziesiątej piątej pozycji.