Świetne wieści doszły do nas z włoskiego Andalo Paganella, gdzie odbywa się alpejski Puchar Europy w slalomie gigancie. Po wczorajszym historycznym zwycięstwie naszej alpejki, pierwszym od dwunastu lat także dziś zdominowała rywalki i stanęła na najwyższym stopniu podium. Tym samym Maryna Gąsienica – Daniel umocniła się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej slalomu giganta. 

Pierwszy przejazd doskonale pokazał dominację naszej najlepszej narciarki alpejskiej. Maryna zanotowała czas 1:07.01 i o ponad sekundę wyprzedzała Austriaczkę Katharinę Liensberger oraz Francuzkę Clarę Dierez. Różnica między pozostałymi rywalkami była jeszcze większa i tym samym z nadzieją czekaliśmy na drugi przejazd i potwierdzenie znakomitej formy, która rośnie z dnia na dzień. Druga ze startujących reprezentantek naszego kraju Magdalena Łuczak niestety nie ukończyła swojej próby.

W drugiej rundzie najlepiej na trasie zaprezentowała się Clare Dierez, ale nie wystarczyło to jej do pokonania Polki. Maryna Gąsienica – Daniel pojechała bardzo pewnie i na mecie zameldowała się 0.75 sekundy przed reprezentantką Francji. Na trzecie miejsce spadła Austriaczka Liensberger, ale jej strata wyniosła już prawie dwie sekundy. To w slalomie gigancie jest już przepaścią. Polka swoimi doskonałymi występami w Pucharze Europy, gdzie dwa razy zwyciężyła, a raz była druga i jest liderką klasyfikacji generalnej PE w konkurencji giganta pokazuje, że możemy w najbliższym czasie oczekiwać na kolejne punkty do klasyfikacji Pucharu Świata.