Dobre wieści napływają z amerykańskiego Lake Placid, gdzie w najbliższy weekend odbęda się zawody Pucharu Świata w saneczkarstwie. W Pucharze Narodów Polacy spisali się na miarę oczekiwań, w komplecie awansując do sobotnich i niedzielnych zmagań. Ewa Kulś, Maciej Kurowski oraz Mateusz Sochowicz dołączyli do Wojciecha Chmilewskiego i Jakuba Kowalewskiego, którzy awans mieli zapewniony z racji wysokiej pozycji w klasyfikacji generalnej PŚ. 

W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się reprezentant Łotwy Inars Kivlenieks, wyprzedzając Rosjanina Stepana Fedorova oraz Słowaka Josefa Ninisa. po słabym starcie z każdym metrem toru poprawiał się Maciej Kurowski i na metę przyjechał z dziewiątym rezultatem,  tracąc do zwycięzcy 0.360 sekundy. Dwie pozycje niżej znalazł się Mateusz Sochowicz, który także słabo spisał się na starcie ale zanotował wysoką prędkość i stracił do Kivlenieksa 0.516 sekundy.

Słabiej spisała się Ewa Kulś, kończąc rywalizację na 16 miejscu, tracąc do pierwszej zawodniczki ponad sekundę. Dało to jednak kwalifikację do weekendowych zmagań w Pucharze Świata. Wśród kobiet najlepsza okazała się być reprezentantka Rosji Viktoria Demchenko, wyprzedzając swoją rodaczkę Ekaterine Katnikovą oraz Rumunkę Ralucę Stramaturaru.

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski wystartowali w przejeździe treningowym, ponieważ w Pucharze Świata zajmują wysoką pozycję i nie muszą się kwalifikować poprzez Puchar Narodów. Nasza dwójka zanotowała dziewiąty czas, tracąc do Niemców Eggerta i Beneckena 0.541 sekundy.

PUCHAR NARODÓW JEDYNEK MĘŻCZYZN

PUCHAR NARODÓW JEDYNEK KOBIET

TRENING DWÓJEK