Ryoyu kobayashi nie zwalnia tempa i triumfuje w dzisiejszych kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego w Engelbergu na Gross – Titlis Schanze (HS 140).  Najlepszy z reprezentantów Polski – Kamil Stoch uplasował się na czwartym miejscu. Polacy w komplecie awansowali do jutrzejszego konkursu. 

Dzisiejsze kwalifikacje padły łupem będącego w świetnej dyspozycji Ryoyu Kobayashiego. Japończyk był autorem najdłuższego skoku, w którym poszybował 137 m i po raz kolejny nie dał szans swoim rywalom. Na drugim miejscu uplasował się Stefan Kraft po skoku na odległość 134,5 m. Na trzeciej pozycji znalazł się Norweg Robert Johansson (135 m). Tuż za czołową trójką sklasyfikowany został najlepszy z Biało-Czerwonych – Kamil Stoch, który oddał skok na odległość 135 m.

Piąty był Karl Geiger (132,5 m), a szósty – powracający po dłuższej przerwie Peter Prevc. Słoweniec uzyskał 132,5 m i zaliczył udany powrót do rywalizacji najwyższej rangi. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Johann Andre Forfang (132 m), Jernej Damjan (131 m) i Jewgienij Klimow (131 m). Czołową dziesiątkę zamknął Piotr Żyła , który w swojej próbie uzyskał 130,5 m.

Polacy w komplecie awansowali do sobotniego konkursu. Na dwudziestym drugim miejscu sklasyfikowany został Dawid Kubacki (126,5 m), Maciej Kot (125,5 m) był dwudziesty szósty, Stefan Hula (123,5 m) trzydziesty pierwszy, natomiast Jakub Wolny (118 m) ukończył kwalifikacje na czterdziestej siódmej pozycji.

Początek sobotniego konkursu indywidualnego zaplanowano na godzinę 16:00.