Robin Pedersen zwyciężył w dzisiejszym jednoseryjnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Ruce (HS 142). Reprezentant Norwegii oddał skok na odległość 135,5 m i wygrał dzisiejsze zawody. Na drugim stopniu podium stanął Aleksander Zniszczoł (144 m), a trzeci był Robert Kranjec (144 m).

Organizatorzy zmagali się dziś w Ruce z kapryśną pogodą. Na początku podjęto decyzję o przeniesieniu zawodów z wieczora na poranek, a następnie ograniczenie ich tylko do jednej serii konkursowej. Na Rukatunturi triumfował dziś Robin Pedersen. Norweg oddał skok na odległość 135,5 m i uzyskał najwyższą notę serii. Na drugim stopniu podium stanął Aleksander Zniszczoł. Reprezentant Polski poszybował aż 144 m, tracąc 6,2 pkt do zwycięzcy. Na trzeciej pozycji uplasował się Robert Kranjec (144 m).  Na czwartym miejscu znalazł się kolejny z reprezentantów Polski – Andrzej Stękała po skoku na odległość 137,5 m.

Tuż za nim znaleźli się Estończyk Artti Aigro (143,5 m), Jaka Hvala (132,5 m), Yuken Iwasa (136,5 m), Justin Lisso (134,5 m), Rok Justin (127,5 m) oraz Thomas Aasen Markeng (134 m).

Paweł Wąsek (134,5 m) zajął jedenaste miejsce, Klemens Murańka (125 m) był trzydziesty, natomiast Tomasz Pilch po skoku na odległość 98 m został sklasyfikowany na czterdziestej czwartej pozycji.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Marius Lindvik, drugi jest Robin Pedersen, a trzeci Aleksander Zniszczoł.

W niedzielę kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego w fińskiej Ruce, który został zaplanowany na godzinę 9:00.