Karl Geiger triumfuje w pierwszym konkursie w Engelergu na Gross – Titlis Schanze (HS 140). Niemiec po skokach na odległość   135 m   i 141 m odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Żyła ( 134m , 136 m), a na najniższym stopniu podium stanął Daniel Huber (135 m, 138 m).

Liderem na półmetku zawodów w Engelbergu był Jewgienij Klimow, który poszybował 136,5 m. Na drugim miejscu  plasował się Piotr Żyła. Reprezentant Polski oddał skok na odległość 134m i tracił do lidera 1,1 pkt. Trzecie miejsce zajmował Stephan Leyhe (135 m). Tuż za nim plasowali się Daniel Huber (135 m) oraz Karl Geiger (135 m).

Na szóśtej pozycji sklasyfikowany był Dawid Kubacki po skoku na odległość 129 m. tracąc jedynie 2,3 pkt do podium. Na kolejnych pozycjach znajdowali się się  Johann Andre Forfang (133,5 m), Stefan Kraft (129,5 m) oraz Halvor Egner Granerud (130 m). Czołową dziesiątke zamykał lider Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi (130 m). Na jedenastej pozycji plasował się Kamil Stoch, który w swojej próbie uzyskał 129 m.

Awans do serii finałowej wywalczyło pięciu reprezentantów Polski. Maciej Kot (128 m) jest dwudziesty trzeci, a Stefan Hula 125,5 m) zajmuje dwudzieste dziewiąte miejsce. Udział w zawodach na pierwszej serii zakończył Jakub Wolny (119 m), który sklasyfikowany został na czterdziestym pierwszym miejscu.

W serii finałowej świetnym skokiem popisał się Karl Geiger. Niemiec, który po pierwszej serii zajmował piątą pozycję w drugim skoku poszybował 141 m i odniósł swoje premierowej zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Na drugim stopniu podium stanął Piotr Żyła (134 m i 136 m). Tym samym jest to jego czwarte podium w tym sezonie, a ósme w całej karierze. Na trzecim miejscu uplasował się Austriak Daniel Huber po skokach na odległość 135 m i 138,5 m. Tuż za czołową trójką sklasyfikowani zostali Johann Andre Forfang (133,5 m, 138 m), Jewgienij Klimow (136,5 m, 134 m), Stephan Leyhe (135 m, 135,5 m). Na siódmej pozycji uplasował się lider Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi (130 m, 135 m).

Kamil Stoch w drugiej próbie uzyskał 133 m i awansował o dwie pozycje, kończąc zawody na dziewiątym miejscu. Czołową dziesiątkę zamknął Michael Hayboeck (124,5 m, 137,5 m).

Dawid Kubacki nie utrzymał swojej szóstej lokat. W drugiej serii oddał skok na odległość 130m i ostatecznie został sklasyfikowany na trzynastej pozycji. Maciej Kot w drugiej serii uzyskał 122,5 m i zajął dwudzieste szóste miejsce, natomiast Stefan Hula (122,5 m) był trzydziesty pierwszy i nie zdobył w dzisiejszym konkursie punktów Pucharu Świata.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Japończyk Ryoyu Kobayashi z dorobkiem 456 punktów. Na drugim miejscu jest Piotr Żyła (365 pkt), który odrobił dziś do lidera 44 punkty. Na trzecim miejscu ex aequo znajdują się Kamil Stoch i Johann Andre Forfang z dorobkiem 305 punktów.

Już jutro kolejny konkurs PŚ w Engelbergu. Początek pierwszej serii konkursowej o 14:15, natomiast na 12:45 zaplanowano kwalifikacje.