Robin Pedersen ponownie okazał się najlepszy w fińskiej Ruce (HS 142). Na drugim miejscu uplasował się Felix Hoffmann, a na najniższym stopniu podium stanął jego rodak Martin Hamann. Punkty Pucharu Kontynentalnego zdobyło czterech reprezentantów Polski.

Podobnie jak wczoraj konkurs zakończył się na jednej serii. Drugie z rzędu zwycięstwo odniósł Norweg Robin Pedersen po skoku na odległość 137 m. Na drugim stopniu podium stanął Felix Hoffman (136 m), który wyprzedził swojego rodaka Martina Hoffmanna (142 m) o 0,1 pkt. Tuż za podium uplasowali się Ulrich Wohlgenannt (136,5 m) z Austrii (136,5 m) Anze Semenic (137,5 m) ze Słowenii,  a szósty był Paweł Wąsek (136 m), dla którego jest to najlepszy rezultat w dotychczasowej karierze.

Aleksander Zniszczoł lądował na 132 m. i sklasyfikowany został dziś na dziewiątej pozycji. Reprezentant Polski dobrymi występami w Lillehammer i w Ruce wywalczył dodatkowe siódme miejsce startowe na nadchodzący 67 Turniej Czterech Skoczni. Oznacza to, że Stefan Horngacher będzie mógł powołać na TCS siedmiu reprezentantów Polski i najprawdopodobniej to właśnie Aleksander Zniszczoł otrzyma szansę zaprezentowania się na tej prestiżowej imprezie.

W czołowej dziesiątce uplasował się jeszcze Klemens Murańka po skoku na odległość 136,5 m. Punkty Pucharu Kontynentalnego wywalczył jeszcze dwudziesty piąty Andrzej Stękała (119,5 m), natomiast poza “30” uplasował się Tomasz Pilch (110 m), który zakończył jednoseryjny konkurs na czterdziestej pierwszej pozycji.

Druga seria została odwołana z powodu silnych podmuchów wiatru. Liderem Pucharu Kontynentalnego jest Robin Pedersen, przed Mariusem Lindvikiem i Aleksandrem Zniszczołem. Kolejne konkursy z cyklu PK 27-28 grudnia w szwajcarskim Engelbergu.