Ryoyu Kobayashi nie zwalnia tempa i zwycięża w dzisiejszym konkursie w Engelbergu na Gross – Titlis Schanze (HS 140). Lider Pucharu Świata poszybował w pierwszej serii 144 m wyrównując tym samym rekord skoczni, a w drugiej serii lotem na 137 m przypieczętował swoje zwycięstwo. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Żyła (137,5 m, 135 m), a na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch (138 m , 131 m).

Niesamowicie dla polskich skoczków ułożyła się pierwsza seria konkursowa w Engelbergu. Na prowadzeniu znajdował się Ryoyu Kobayashi, który popisał się znakomitym skokiem na 144 m i wyrównał tym samym rekord skoczni. Tuż za nim plasował się Kamil Stoch (138 m), który traci do Japończyka 3,2 pkt. Na trzecim miejscu znajdował się Piotr Żyła po skoku na odległość 137,5 m, a czwarty był kolejny z reprezentantów Polski – Dawid Kubacki, który uzyskał w swojej próbie 138,5 m.

Na piątej pozycji plasował się Robert Johansson (137 m), szósty był Karl Geiger (137 m), a siódmy – Jewgienij Klimow (136 m). Na kolejnych pozycjach plasowali się Markus Eisenbichler (135 m) i Romand Koudelka (135 m). Czołową dziesiątkę zamykał Niemiec Stephan Leyhe (134 m).

Oprócz wcześniej wymienionych Stocha, Żyły i Kubackiego do serii finałowej awansowali dwudziesty Jakub Wolny (126 m) i dwudziesty dziewiąty Stefan Hula (124,5 m). Pucharowych punktów dziś nie zdobędzie Maciej Kot, który po skoku na odległość 120 m został sklasyfikowany na czterdziestym drugim miejscu.

W serii finałowej Ryoyu Kobayashi oddał skok na odległość 137 m i nie dał odebrać sobie zwycięstwa. Japończyk odniósł swoje czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Miejscami względem pierwszej serii konkursowej zamienili się Kamil Stoch i Piotr Żyła. Na drugim miejscu po skoku na odległość 135 m uplasował się Piotr Żyła, a na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch, który w swojej drugiej próbie uzyskał 131 m.

Tuż za czołową trójką znalazł się Karl Geiger (137 m, 135 m),a spadek z czwartej na piątą pozycję zanotował Dawid Kubacki (138,5 m, 133,5 m), jednak był to najlepszy występ Polaka w obecnym sezonie. Na szóstym miejscu zawody ukończył Markus Eisenbichler (137 m, 135 m), siódmy był Robert Johansson (137 m, 134 m), ósmy Jewgienij Klimow (136 m, 136 m), dziewiąty Roman Koudelka (135 m, 135,5 m), a czołową dziesiątkę zamknął Antti Aalto (135 m, 137 m).

Jakub Wolny w serii finałowej uzyskał 131,5 m i sklasyfikowany został na dwudziestym drugim miejscu, a Stefan Hula po skoku na odległość 129 m był dwudziesty siódmy.

Dla Piotra Żyły było to piąte podium w tym sezonie, a dziewiąte w całej karierze. Kamil Stoch natomiast stanął po raz trzeci na podium w tym sezonie i sześćdziesiąty w karierze.

Ryoyu Kobayashi powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Japończyk prowadzi z 556 punktami i wyprzedza o 111 pkt drugiego Piotra Żyłę. Na trzecim miejscu znajduje się Kamil Stoch (365 pkt), który traci do lidera Pucharu Świata 191 pkt.W Pucharze Narodów Polska powiększyła swoją przewagę nad reprezentacją Niemiec do 137 punktów. Trzecie miejsce zajmuje Japonia.

Konkursy w Engelbergu były ostatnimi przed przerwą świąteczną. Kolejnym przystankiem w Pucharze Świata będzie Oberstdorf, gdzie rozpocznie się 67 Turniej Czterech Skoczni.