Monika Hojnisz zajęła czwarte miejsce w biegu pościgowym w Hochfilzen. Najlepsza okazała się po raz trzeci w tym sezonie Kaisa Makarainen. Druga była Słowaczka Paulina Fialkova, a na najniższym stopniu podium stanęła liderka Pucharu Świata Dorothea Wierer.

Polka była dziś bezbłędna na strzelnicy. Zarówno w pozycji stojącej jak i leżącej nie spudłowała ani razu i tym samym nie musiała biegnąć karnych rund. Na ostatnią pętle Hojnisz wbiegła jako liderka biegu pościgowego, mając 11,6 sekundy przewagi nad Słowaczką Pauliną Fialkovą i szansę na pierwszy triumf  w zawodach Pucharu Świata w swojej dotychczasowej karierze.

Jednak podczas biegu reprezentantka Polski nie poradziła sobie tak doskonale jak na strzelnicy. Hojnisz nie utrzymała prowadzenia i wbiegła na metę ze stratą 8,7 sekundy do zwyciężczyni Makarainen. Druga z Polek – Kamila Żuk zaliczyła cztery pudła i ukończyła zawody na czterdziestym pierwszym miejscu.

Polka w klasyfikacji generalnej zajmuje piąte miejsce z dorobkiem 187 punktów. Liderką jest Dorothea Wierer (252 pkt), na drugim miejscu znajduje się Kaisa Makarainen (245 pkt), a trzecia jest Paulina Fialkova (219 pkt).