Tradycyjnie już w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia polscy skoczkowie narciarscy rywalizowali o tytuł zimowego Mistrza Polski. Na Wielkiej Krokwi (HS 140) w Zakopanem triumfował Kamil Stoch po skokach na odległość 140 m i 134,5 mi po raz siódmy w karierze został mistrzem kraju. Srebro wywalczył Dawid Kubacki (136 m i 119 m), a brąz – Stefan Hula (126,5 m i 121,5 m).

Kamil Stoch w pierwszej serii konkursowej poszybował 140 m i był liderem na półmetku zawodów. Tuż za nim ze stratą 1,2 pkt plasował się Dawid Kubacki po skoku na odległość 136 m. Na trzeciej pozycji znajdował się Stefan Hula, który uzyskał 126,5 m i tracił już 20,3 pkt do lidera.

Tuż za czołową trojką plasowali się Maciej Kot (126,5 m), (126,5 m) oraz Jakub Wolny (124,5 m) i Aleksander Zniszczoł (118,5 m). Dość niespodziewanie dopiero siódmą pozycję zajmował Piotr Żyła. Wicelider Pucharu Świata oddał skok na odległość 117 m i tracił 21,1 pkt do podium.

W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze Bartosz Czyż (125 m), Kacper Stosel (122,5 m) oraz Kacper Juroszek (122 m).

W finale Kamil Stoch nie dał szans swoim rywalom i w drugiej serii ponownie oddał najdłuższy skok. Trzykrotny mistrz olimpijski skokiem na 134,5 m przypieczętował swoje zwycięstwo i wywalczył siódmy tytuł Mistrza Polski w swojej karierze. Srebrny medal zdobył Dawid Kubacki, który w drugiej serii oddał skok na odległość 119 m. Na najniższym stopniu podium stanął Stefan Hula, który w serii finałowej uzyskał 121,5 m i zdobył brązowy medal.

Na kolejnych pozycjach uplasowali się Maciej Kot (120,5 m) i Jakub Wolny (119,5 m). Awans o jedno oczko zaliczył Piotr Żyła po skoku na odległość 127,5 m. Czołową dziesiątkę uzupełnili Aleksander Zniszczoł (125 m), Kacper Juroszek, który oddał bardzo dobry skok na odległość 133 m, Bartosz Czyż (115,5 m) i Mateusz Gruszka (120,5 m).

Mistrzostwa Polski były ostatnim sprawdzianem przed zbliżającym się Turniejem Czterech Skoczni. Czołowa siódemka Mistrzostw Polski w czwartek rusza do Oberstdorfu na inaugurację 67. Turnieju Czterech Skoczni. W piątek 28 grudnia odbędą się treningi i kwalifikacje, a dzień później pierwszy konkurs niemiecko – austriackiej imprezy.