Już dziś odbędzie się konkurs o tytuł zimowego mistrza Polski w skokach narciarskich. W zawodach zabraknie  jednak kilku kadrowiczów, którzy już są w drodze na konkursy Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. 

W Zakopane zabraknie piątki z kadry B prowadzonej przez Macieja Maciusiaka. Przemysław Kantyka, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała i Paweł Wąsek 27 – 28 grudnia będą walczyć o punkty Pucharu Kontynentalnego w Szwajcarskim Engelbergu.

W Mistrzostwach Polski natomiast zobaczymy całą siódemkę zawodników, którzy wystąpią w nadchodzącym 67. Turnieju Czterech Skoczni, z Kamilem Stochem i Piotrem Żyłą na czele. Będzie to zatem ostatni przegląd formy kadrowiczów przed niemiecko – austriacką imprezą. Tytułu Mistrza Polski będzie bronić Stefan Hula, który przed rokiem w Wiśle okazał się najlepszy. Srebro wówczas wywalczył Piotr Żyła, a brąz Kamil Stoch.

Początek pierwszej serii konkursowej zaplanowano na godzinę 14:45. Transmisję z konkursu przeprowadzi stacja TVP1, TVP Sport oraz Sport.tvp.pl. Przeszkodą w rozegraniu konkursu może być wiatr, który waha się w granicach 4-5 m/s.