Stefan Kraft został zwycięzcą kwalifikacji do inauguracyjnego konkursu 67 Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Oberstdorfie (HS 137). Austriak triumfował po skoku na odległość 138,5 metra, na drugim miejscu uplasował się Ryoyu Kobayashi, a trzeci był Piotr Żyła. Do konkursu awansowało sześciu Polaków. 

Triumfatorem dzisiejszych kwalifikacji został Stefan Kraft. Reprezentant Austrii poszybował 138,5 metra i o 0,2 pkt pokonał Ryoyu Kobayashiego. Lider Pucharu Świata oddał skok na odległość 138,5 m i uplasował się na drugim miejscu. Na trzeciej pozycji sklasyfikowany został najlepszy z Polaków – Piotr Żyła. Polak po słabszych skokach treningowych w kwalifikacjach spisał się już znacznie lepiej i uzyskał 137,5 m.  Tuż za nim znaleźli się Andreas Stjernen (136,5 m), Daniel Huber (133,5 m), Roman Koudelka (137,5 m) oraz David Siegel (138 m).

W czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch reprezentantów Polski. Na ósmej pozycji uplasował się Kamil Stoch, który lądował na 130 metrze, a dziewiątą pozycję zajął Dawid Kubacki (133,5 m). Pierwszą dziesiątkę zamknął Andreas Wellinger po skoku na odległość 130 m.

W pierwszym konkursie 67 Turnieju Czterech Skoczni wystąpi sześciu reprezentantów Polski. Oprócz wyżej wymienionych Piotra Żyły, Kamila Stocha i Dawida Kubackiego awans do konkursu wywalczyli dwudziesty dziewiąty Jakub Wolny (127 m), trzydziesty pierwszy Stefan Hula (125 m) oraz trzydziesty trzeci Aleksander Zniszczoł (125 m).

Dzisiejsze Kwalifikacje wyłoniły 25 par, które jutro rywalizować będą w systemie KO na Schattenbergschanze. W pierwszej serii konkursowej Piotr Żyła zmierzy się z Johannem Andre Forfangiem, Kamil Stoch z Killianem Peierem, Dawid Kubacki z Lukasem Hlavą, Jakub Wolny z Felixem Hoffmanem, Stefan Hula z Michaelem Hayboeckiem, a Aleksander Zniszczoł z Jewgienijem Klimowem.

Początek jutrzejszego konkursu zaplanowano na godzinę 16:30.

PARY KO:

Antti Aalto – Simon Ammann 

Naoki Nakamura – Severin Freund

Anders Fannemel – Karl Geiger

Jakub WolnyFelix Hoffmann

Markus Eisenbichler – Jernej Damjan

Stefan HulaMichael Hayboeck

Bor Pavlovcic – Viktor Polasek

Aleksander ZniszczołJewgienij Klimow

Martin Hamman – Stephan Leyhe

Daniel Andre Tande – Pius Paschke

Moritz Baer – Timi Zajc

Manuel Fettner – Constantin Schmid

Robin Pedersen – Robert Johansson

Vladimir Zografski – Richard Freitag

Philipp Aschenwald – Yukiya Sato

Markus Schiffner – Andreas Wellinger

Lukas Hlava Dawid Kubacki

Killian PeierKamil Stoch

Junshiro Kobayashi – David Siegel

Anze Semenic – Roman Koudelka

Peter Prevc – Daniel Huber

Daiki Ito – Andreas Stjernen

Johann Andre Forfang Piotr Żyła

Mackenzie Boyd – Clowes – Ryoyu Kobayashi

Jonathan Learoyd – Stefan Kraft