Dawid Kubacki został zwycięzcą kwalifikacji do noworocznego konkursu 67 Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch – Partenkirchen (HS 142). Reprezentant Polski o 0,5 pkt wyprzedził drugiego Ryoyu Kobayashiego. Na trzecim miejscu uplasował się Kamil Stoch. W konkursie wystartuje sześciu Polaków.

W dzisiejszych kwalifikacjach triumf odniósł Dawid Kubacki. Polak po skoku na odległość 135,5 m wyprzedził o 0,5 pkt Ryoyu Kobayashiego, który poszybował aż 140 m, jednak noty za styl zdecydowały, że przegrał z reprezentantem Polski. Na trzecim miejscu kwalifikacje zakończył Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski oddał skok na odległość 135,5 m i okazał się lepszy od Niemca Markusa Eisenbichlera (135,5 m) oraz Norwega Andreasa Stjernena (135 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Karl Geiger (133,5 m), Roman Koudelka (132,5 m), Stephan Leyhe (131 m), Anders Fannemel (132 m), a czołową dziesiątkę zamknął Johann Andre Forfang (130 m).

Do konkursu awans wywalczyło sześciu Polaków. Oprócz Kubackiego i Stocha w konkursie wystąpią Piotr Żyła, który po skoku na odległość 132 m został sklasyfikowany na dwunastej pozycji, dwudziesty piąty Jakub Wolny, który lądował na 128 metrze, trzydziesty szósty Stefan Hula (124 m) i czterdziesty Aleksander Zniszczoł (124 m). Niestety w konkursie ponownie zabraknie Macieja Kota. Polak uzyskał 118,5 m i uplasował się na pięćdziesiątym pierwszym miejscu.

Dzisiejsze kwalifikacje wyłoniły 25 par, które jutro rywalizować będą razem w systemie KO w noworocznym konkursie w Garmisch – Partenkirchen (HS 142). W pierwszej serii konkursowej Dawid Kubacki zmierzy się z Jernejem Damjanem, Kamil Stoch z Andreasem Schulerem, Piotr Żyła z Killianem Peierem, Jakub Wolny z Naoki Nakamurą, Stefan Hula z Halverem Egnerem Granerudem, a Aleksander Zniszczoł z Timi Zajcem.

Początek jutrzejszego konkursu zaplanowano na godzinę 14:00.