Lider tegorocznego sezonu po raz kolejny staje na czele klasyfikacji. Rozgrywany w Ga-Pa noworoczny konkurs cyklu TCS to następne zwycięstwo młodego Japończyka Ryoyu Kobayashiego. Skoczek utrzymał prowadzenie z pierwszej serii i dzięki próbie na odległość 133 metrów triumfował na Grosse Olympiaschanze. Jest to tym samym jego szóste zwycięstwo w karierze. Drugie miejsce przypadło w udziale Markusowi Eisenbichlerowi, który poszybował na 135 metr. To jednak nie wystarczyło Niemcowi, by pokonać Kobayashiego. Trzecie miejsce na podium należy dziś do Polaka Dawida Kubackiego (133,5m). Tuż za podium znaleźli się Roman Koudelka i Junshiro Kobayashi. 

Ryoyu Kobayashi prowadził po pierwszej serii konkursowej noworocznego konkursu w Garmisch – Partenkirchen (HS 142). Lider Pucharu Świata poszybował 136,5 m i wyprzedzał o 0,2 punktu drugiego Markusa Eisenbichlera (138 m), który był autorem najdłuższego skoku pierwszej serii. Na trzecim miejscu plasował się Dawid Kubacki (133,5 m).

Ryoyu Kobayashi potwierdza swoją wysoką dyspozycję i to, że jest uznawany za głównego faworyta do zwycięstwa 67 Turnieju Czterech Skoczni. Japończyk oddał skok na odległość 136,5 m i prowadził na półmetku zawodów. Tuż za nim ze stratą 0,2 punktu znajdował się Markus Eisenbichler (138 m). Niemiec był autorem najdłuższego skoku pierwszej serii i podjął walkę o zwycięstwo w dzisiejszym konkursie. Na trzecim miejscu sklasyfikowany był Dawid Kubacki po skoku na odległość 133,5 m.

Czwarte miejsce zajmował starszy brat lidera – Junshiro Kobayashi (131 m), piąty był Roman Koudelka (133 m), szósty Timi Zajc (132 m), siódmy Richard Freitag (132,5 m), a ósmy – Jakub Wolny (128 m).

Rywalizację w parze wygrało czterech reprezentantów Polski. Oprócz Kubackiego i Wolnego awans do drugiej serii wywalczyli Piotr Żyła (128,5 m), który jest sklasyfikowany na jedenastej pozycji oraz Kamil Stoch, który plasuje się na szesnastym miejscu.

Już na pierwszej serii zawody zakończyli czterdziesty trzeci Stefan Hula (116 m) oraz czterdziesty czwarty Aleksander Zniszczoł (118,5 m).

Jako szczęśliwi przegrani do drugiej serii awansowali Stephan Leyhe, Naoki Nakamura, Simon Ammann, Killian Peier oraz Anze Semenic.

Druga seria niezaprzeczalnie należała do Ryoyu Kobayashiego, który po raz kolejny udowadnia, że jest w świetnej dyspozycji. Japończyk pewnym krokiem pokonał rywali, zdobył swoje szóste zwycięstwo w karierze i zmierza w kierunku wygranej całego cyklu Turnieju Czterech Skoczni. Rywalizację z Japończykiem podjął dzisiaj świetnymi skokami Markus Eisenbichler, jednak to wystarczyło mu tylko na drugie miejsce na podium. Dobrą formę pokazuje również nasz zawodnik Dawid Kubacki. Mogliśmy cieszyć się widokiem Polaka podczas dzisiejszej dekoracji.

Pozostali Biało-Czerwoni zawodnicy również spisali się w Ga-Pa bardzo dobrze. Kamil Stoch (134m) zdecydowanie poprawił swoją szesnastą pozycję pierwszej serii i ostatecznie zakończył zawody na szóstym miejscu. Piotr Żyła (130,5m) utrzymał jedenaste miejsce w drugiej serii a Jakub Wolny w końcowej klasyfikacji konkursu uplasował się na trzynastej pozycji (127,5m).