Markus Eisenbichler okazał się najlepszy w pierwszej serii treningowej w Predazzo. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki, a trzeci był Johann Andre Forfang.

Reprezentant Niemiec z dziewiątej belki startowej poszybował 136 m i uzyskał najwyższą notę treningu. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został najlepszy z Polaków – Dawid Kubacki po skoku na odległość 128,5 m. Trzecie miejsce zajął Norweg Johann Andre Forfang, który w swojej próbie uzyskał 125,5 m.

Czwarty wynik osiągnął Słoweniec Anze Semenic, który lądował na 135,5 m, jednak startował z trzynastej belki startowej. Na piątym miejscu znalazł się Stephan Leyhe (123 m), a szósty był lider Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi, który uzyskał 118,5 m, jednak startował z najniższej (5) belki startowej ze wszystkich zawodników. Na szóstym miejscu eq aequo z Japończykiem sklasyfikowany został Richard Freitag (128,5 m).

Czołową dziesiątkę uzupełnili Andreas Wellinger (128 m), Robert Johansson (127,5 m) oraz Timi Zajc (126,5 m).

Kamil Stoch po skoku na odległość 120 m zajął czternastą pozycję, natomiast Piotr Żyła (116,5 m) uplasował się na dwudziestej drugiej pozycji. Pozostali Polacy zameldowali się w czwartej dziesiątce. Stefan Hula 121,5 m) był trzydziesty trzeci, Jakub Wolny (117,5 m) trzydziesty piąty, a Maciej Kot (123 m) trzydziesty ósmy.

W drugiej serii treningowej najlepszy okazał się Ryoyu Kobayashi. Triumfator 67 Turnieju Czterech Skoczni uzyskał 132 metry i o 0,1 pkt wyprzedził drugiego Roberta Johanssona (130,5 m). Na trzeciej pozycji uplasował się Markus Eisenbichler po skoku na odległość 129 m.

Czwarty był David Siegel (133,5 m), a na piątym miejscu sklasyfikowany został Dawid Kubacki, który lądował na 130 metrze. Na szóstym miejscu znalazł się Stefan Kraft (127,5 m), a siódme miejsce w udziale przypadło Piotrowi Żyle, który w swojej próbie poszybował 130 metrów. Tuż za nim uplasowali się Richard Freitag (126 m) i Johann Andre Forfang (126,5 m). Czołową dziesiątkę zamknęli eq aequo Anze Semenic (128,5 m) oraz Yukiya Sato (125 m).

Kamil Stoch uzyskał 126,5 m, co dało mu piętnaste miejsce. Maciej Kot (123,5 m) był dwudziesty piąty, Stefan Hula (120,5 m) uplasował się na dwudziestej dziewiątej pozycji, a Jakub Wolny (115 m) na trzydziestej ósmej.

Początek kwalifikacji do sobotniego konkursu indywidualnego zaplanowano na godzinę 18:00.