Ryoyu Kobayashi został zwycięzcą kwalifikacji do sobotniego konkursu w Predazzo. Drugie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft, a na trzeciej pozycji sklasyfikowany został najlepsze z Polaków – Dawid Kubacki. Biało-Czerwoni w komplecie awansowali do konkursu.

Kwalifikacje do jutrzejszego konkursu w Predazzo padły łupem Ryoyu Kobayashiego. Japończyk ponownie nie dał szans swoim rywalom i triumfował po skoku na odległość 134,5 m. Na drugim miejscu uplasował się Stefan Kraft, który uzyskał w swojej próbie 132,5 m. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Dawid Kubacki, który poszybował 132 metry.

Tuż za czołową trójką znalazł się Norweg Robert Johansson (130 m), piąty natomiast był Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz lądował na 129 metrze i o 1,7 pkt wyprzedził szóstego Romana Koudelkę (129 m).

Na kolejnych pozycjach uplasowali się Anze Semenic (128 m), Stephan Leyhe (126 m), Karl Geiger (126 m), a czołową dziesiątkę zamknął Timi Zajc (126,5 m).

Piotr Żyła oddał skok na odległość 128 m i ukończył kwalifikacje na szesnastej pozycji. Stefan Hula (118,5m ) był dwudziesty dziewiąty, Jakub Wolny (117,5 m) trzydziesty pierwszy, a Maciej Kot (110 m) czterdziesty drugi.

Sporym zaskoczeniem może być brak Markusa Eisenbichlera. Reprezentant Niemiec początkowo zajmował ósmą pozycję, jednak podczas kontroli został zdyskwalifikowany i zabraknie go w jutrzejszym konkursie.

Już jutro o 16:00 początek konkursu indywidualnego na Trampolino dal Ben (HS 135). Miejmy nadzieję, że Val di Fiemme ponownie okaże się szczęśliwe dla Polaków. Przypomnijmy, że właśnie w Predazzo Adam Małysz został dwukrotnym Mistrzem Świata w 2003 roku, natomiast w 2013 roku Kamil Stoch zdobył Mistrzostwo Świata na dużej skoczni, a drużynowo reprezentacja Polski wywalczyła brązowy medal.