Dwunastu polskich skoczków wystartuje w konkursach Pucharu Świata, który w najbliższy weekend odbędzie się w Zakopanem na Wielkiej Krokwi imienia Stanisława Marusarza. Zawody rozpoczną się od piątkowych kwalifikacji, których start przewidziano na godzinę 18:00. Rywalizację będziemy transmitować na żywo na łamach portalu M jak Małopolska oraz SportowaZima24. 

Trener naszej kadry Austriak Stefan Horngacher oraz Maciej Maciusiak oprócz żelaznej szóstki czyli Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły, Macieja Kota, Stefana Huli oraz Jakuba Wolnego powołali na zawody w ramach kwoty krajowej Tomasza Pilcha, Aleksandra Zniszczoła, Pawła Wąska, Klemensa Murańkę, Andrzeja Stękałę oraz Przemysława Kantykę. Przypomnijmy, że w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata obecnie na drugim, trzecim i czwartym miejscu, po raz pierwszy w historii plasują się Stoch, Żyła oraz Kubacki. Będą walczyli o zmniejszenie olbrzymich strat do fenomenalnego Japończyka Royou Kobayashiego. W Pucharze Narodów powalczymy natomiast o zwiększenie przewagi nad Niemcami, bo w Predazzo zdecydowanie wyprzedziliśmy naszych zachodnich sąsiadów. W dniach 18 – 20 stycznia czeka nas więc znakomita rywalizacja w najpiękniejszym miejscu podczas trwającego sezonu Pucharu Świata.

Ubiegłoroczne zawody rozpoczęły się dla Polaków znakomicie, bo w kwalifikacjach bezkonkurencyjny okazał się Kamil Stoch. Mistrz z Zębu zwyciężył z ponad 10-punktową przewagą nad reprezentantem Niemiec Markusem Eisenbichlerem. Nasi skoczkowie zdominowali również rywalizację w konkursie drużynowym. Biało – czerwoni w składzie: Maciej Kot, Stefan Hula i Dawid Kubacki i Kamil Stoch pewnie stanęli na najwyższym stopniu podium, pokonując zespół niemiecki o prawie 25 punktów. W zawodach indywidualnych najlepszy okazał się Słoweniec Anze Semenic, a tuż za nim znaleźli się Niemiec Andreas Wellinger oraz jego rodak Peter Prevc.